Asseco Resovia w Final Four!

2008-02-20

Wspaniały sukces odnieśli siatkarze Asseco Resovii w rozgrywkach Challenge Cup. Po znakomitym meczu i wygranej 3:0 (25:16, 25:20, 25:16) awansowali oni do Final Four. O sukcesie rzeszowian zadecydował "złoty set" wygrany przez nich 18:16.

Przed wczorajszym starciem nikt nie dawał zbyt wielkich szans Polakom, gdyż przegrany pierwszy mecz w "Kraju Tulipanów" 0:3 mocno zawężał szanse awansu. Gracze z Rzeszowa jednak wierzyli i mocno się zmobilizowali.

Na efekty nie trzeba było długo czekać, Resovia dominowała w każdym secie nie pozwalając Holendrom praktycznie na nic. Szczególnie wyróżnili się Krzysztof Ignaczak i Paweł Papke. Dla klubu z południa Polski jest to bez wątpienia spory sukces. W Final Four Resovia będzie mogła zagrać bez presji. I tak popisała się już wielkim wyczynem.

Asseco Resovia Rzeszów - Ortec Rotterdam.Nesselande 3:0 (25:16, 25:20, 25:16) Złoty set: 18:16

Asseco Resovia: Ilić, Łuka, Kaczmarek, Papke, Mitrović, Hernandez oraz Ignaczak (libero), Józefacki, Kusior.

Ortec: van Harskamp, Stoltz, Vlam, van der Wel, Kooy, Lorsheijd oraz Rademaker (libero), Klapwijk, van Jaarsveld, van Bemmel.

Sędziowali: Stefan Hank i Igor Korvaznik (Słowacja)

W pierwszym meczu: 3:0 dla Ortec Rotterdam.Nesselande. Awans: Asseco Resovia.