Australian Open: Polacy grają dalej

2013-01-16

Agnieszka Radwańska oraz Jerzy Janowicz pokonali swoich przeciwników i awansowali do III rundy turnieju wielkoszlemowego.

Polka zaprezentowała się dużo lepiej w meczu z Rumunką Iriną-Camelią Begu niż w spotkaniu pierwszej rundy. W niecałe półtorej godziny pokonała rywalkę 6:3, 6:3. Krakowianka w nastpępnej rundzie spotka się z Heather Watson, która wygrała z Ksenią Perwak 4:6, 7:6 (9-7), 6:2. Jeśli Radwańska pokona Brytyjkę, w czwartej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią serbskiego pojedynku Ana Ivanović - Jelena Janković.

Niespodzianką było odpadnięcie z turnieju ulubienicy gospodarzy Australijki Samanthy Stosur, która nie zdołała wygrać z Chinką Jie Zheng. Trzysetowy mecz zakończył się wynikiem 6:4, 1:6, 7:5. Doskonale radzi sobie za to Maria Szarapowa. Rosjanka wygrała już drugi mecz wynikiem 6:0, 6:0. Tym razem pokonała Misaki Doi z Japonii. Kolejna runda może jednak nie być dla niej już tak łatwa. Zagra w niej z Venus Williams. Jak na razie Amerykanka, która miała niedawno wiele problemów ze zdrowiem, prezentuje dobrą formę i pokonała Alize Cornet z Francji 6:3, 6:3.

Jerzy Janowicz, aby przejść do kolejnej rundy, ponownie potrzebował pięciosetowego pojedynku. Po zaciętej walce, w pierwszych dwóch setach lepszym okazał się Hindus Somdev Dewarman. Kolejne dwa to już wyraźna przewaga Polaka, który oddał rywalowi tylko jednego gema. W ostatnim secie Polak nabawił się kontuzji, dzięki czemu Dewarman wyrównał ze stanu 5:2 na 5:5, ale ostatecznie to Janowicz okazał się lepszy. Całe spotkanie zakończyło się wynikiem 6:7 (10-12), 3:6, 6:1, 6:0, 7:5. W trzeciej rundzie spotka się z Hiszpanem Nicolasem Almagro.