Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Błotnisty podbieg na Czantorię Wielką

2013-07-01

Dzień przed zawodami Beskid Śląski spowiły ciemne chmury i przez kilkanaście godzin deszcz w obfitych ilościach spłynął z nieba na Ustroń i okolice. Woda rozmyła wiele leśnych dróg, zamieniając niektóre z nich w rwące potoczki. Szczęśliwie wieczorem opady ustały...

Sobotni poranek przywitał zawodników słonecznie, co wprawiło wszystkich w dobry i pełen sportowego zapału nastrój. Punktualnie o godz. 11.00 z pięknego ustrońskiego rynku 132 zawodniczek i zawodników wystartowało, aby zmierzyć się z trasą Biegu na Czantorię (995 m). Na zawodników czekał wymagający profil trasy (długość 17,6 km i suma przewyższeń 1596 m).

Po paru kilometrach biegu wokół Ustronia rozpoczął się podbieg niebieskim szlakiem na Czantorię Wielką. Szybko okazało się, że po deszczach był wyjątkowo męczący, a wiele dodatkowych sił kosztowało zawodników ślizganie się na błotnistej ścieżce. Zdobycie szczytu to jednak nie było koniec zmagań z błotem. Podczas zbiegu czarnym szlakiem w kierunku Czantorii Małej dało się zauważyć wyraźną różnicę w technice biegu pomiędzy amatorami biegania a doświadczonymi biegaczami górskimi. Umiejętność utrzymania stabilnej pozycji podczas biegu na śliskiej drodze nie dla wszystkich była łatwa, co kilku zawodników przypłaciło bliskimi spotkaniami z trawą i błotem. Na szczęście nic poważniejszego się nie wydarzyło i wszyscy cali i zdrowi dotarli do mety.

Mimo tak wymagających warunków rywalizacja była jak zwykle bardzo zacięta. Po raz pierwszy też różnice czasowe między najlepszymi zawodnikami były naprawdę niewielkie - pierwszego od ósmego zawodnika na mecie dzieliły zaledwie trzy minuty!

Tegorocznymi zwycięzcami zostali:

kategoria WOMEN OPEN
1. Dominika Wiśniewska-Ulfik, Polska, czas: 01:28:48
2. Maria Cebo, Polska, czas: 01:29:22
3. Magdalena Łączak, Polska, czas: 01:32:32

kategoria MEN OPEN
1. Piotr Koń, Polska, czas: 01:16:56
2. Daniel Wosik, Polska, czas: 01:17:59
3. Jarosław Gniewek, Polska, czas: 01:18:46

Gratulujemy najlepszym i dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom!

Więcej zdjęć na: http://www.mountainmarathon.pl/e1_foto.html
Pełna lista wyników: http://www.mountainmarathon.pl/e1_wyniki.html

ip

Fot. Mountain Marathon 2013

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama