Borussia wygrywa, niespodzianka w Rosji

2010-08-20

W ostatniej fazie eliminacji do Ligi Europejskiej większość faworytów wygrało swoje spotkania. Borussia u siebie zmiażdżyła pogromców krakowskiej Wisły, Karabach Agdam. Za to niespodziewanie na wyjeździe przegrał holenderski klub, PSV Eindhoven.

Dla zawodników spod znaku Phillipsa mecz z Sibirem Nowosybirsk miał być tylko formalnością w drodze do piłkarskiej Ligi Europejskiej. Okazał się jednak koszmarem, gdyż Holendrzy przegrali ten mecz, tracąc bramkę w ostatniej minucie meczu. Gola strzelił Aleksandr Diegtariew, dając historyczne zwycięstwo swojemu zespołowi. W zespole gospodarzy całe spotkanie na ławce przesiedział niedawno pozyskany Bartłomiej Grzelak.

Spacerkiem okazał się mecz dla Borussii Dortmund, która wysoko pokonała pogromców krakowskiej Wisły, azerski Karabach Agdam. Nawet przez chwile nie było wątpliwości, która drużyna jest lepsza. Gospodarze przez cały mecz kontrolowali grę, strzelając bezradnym rywalom aż cztery bramki. Festiwal strzelecki rozpoczął w 13. minucie Shinji Kagawa. Siedem minut później było już 2:0 za sprawą Lucasa Barriosa. Ten sam zawodnik w 30. minucie zdobył swoją drugą bramkę po znakomitej asyście Piszczka. Przed przerwą strzelanie zakończył ten który je rozpoczął, Kagawa.

Całe spotkanie w barwach klubu z Dortmundu rozegrał Łukasz Piszczek, w 49. minucie zszedł z boiska Kuba Błaszczykowski, a Lewandowski pojawił się na ostatnie dwadzieścia minut.