Boston Celtics coraz bliżej mistrzostwa NBA

2008-06-10

Boston Celtics coraz bliżej mistrzostwa NBA! "Celtowie" pokonali Los Angeles Lakers 108:102 i do triumfu brakuje im tylko dwóch wygranych.

Przez większą część meczu wydawało się, że Celtics rozniosą "Jeziorowców" w puch. W drugiej i trzeciej kwarcie koszykarze Bostonu grali jak natchieni, trafiając nawet z bardzo trudnych pozycji. Efekt? 24 punkty przewagi na początku ostatniej części meczu.

Leo Beenhakker mawia, że gdy gra się z Niemcami - wyniku można być pewnym dopiero, gdy rywal wyjeżdża ze stadionu. Tę maksymę można dopasować do drugiego meczu między Celtics i Lakers. Koszykarze z Los Angeles w czwartej kwarcie wzięli się ostro do roboty. Szalał Kobe Bryant, skutecznością imponował Pau Gasol i przewaga "Celtów" topniała w oczach. Niecałą minutę przed końcem spotkania Boston prowadził tylko dwoma punktami.

Marzenia o wygranej wybił Lakers z głowy Paul Pierce. Najpierw liderowi "Celtów" nie zadrżała ręka na linii rzutów osobistych i dwukrotnie trafił. Później zablokował desperacki rzut Sashy Vujacicia, punkty dorzucił James Posey i "Celtowie" schodzili z parkietu Boston Arena uśmiechnięci.

Liderem Celtics był Paul Pierce (28 pkt., 8 zb., 8 asyst). Świetne zawody zaliczył też młody Leon Powe, który grał zaledwie 15 minut, ale zdobył aż 21 punktów. Kluczem do wygranej Bostonu była bardzo zespołowa gra. "Celtowie" zaliczyli aż 31 asyst, przy 20 Lakers. Niesamowitym widzeniem pola gry popisał się playmaker Bostonu, Rajon Rondo, aż 16 razy torując kolegom drogę do kosza rywala.

W Lakers tradycyjnie najlepszym strzelcem był Kobe Bryant (30 pkt., 8 as.). Wspierał do Pau Gasol, zdobywca 17 punktów i 10 zbiórek.

Kolejne dwa mecze finału NBA zostaną rozegrane w Los Angeles.

Boston Celtics - Los Angeles Lakers 108:102 (20:22,34:20,29:19,25:41)