Brazylia pokonała Chorwację. Wielbłąd sędziego!

2014-06-13

Brazylia pokonała Chorwację w meczu inauguracyjnym piłkarskich mistrzostw świata. W zwycięstwie gospodarzom pomógł fatalny błąd japońskiego sędziego.

Chorwaci objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Marcelo w 11. minucie spotkania. Sprowadzonych do pionu Brazylijczyków do boju pobudził Neymar, który pięknym strzałem z lewej nogi w długi róg doprowadził do wyrównania. W drugiej połowie meczu "Canarinhos" mieli problemy z bardzo ambitnie oraz otwarcie grającymi rywalami i kto wie, jak zakończyłby się ten mecz, gdyby nie kardynalny błąd głównego arbitra. Japoński sędzia dał się nabrać na "flop" Freda w polu karnym i podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił ponownie Neymar. Wynik spotkania w końcówce ustalił bardzo ładnym uderzeniem z czuba zza pola karnego Oscar.

BRAZYLIA - CHORWACJA 3:1 (1:1)

0:1 - Marcelo (11, samobójcza), 1:1 - Neymar (29.), 2:1 - Neymar (71, karny), 3:1 - Oscar (90+1).

Brazylia: Julio Cesar - Dani Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo - Paulinho (63. Hernanes), Luiz Gustavo Ż, Oscar - Neymar Ż (88. Ramires), Fred, Hulk (68. Bernard).

Chorwacja: Stipe Pletikosa - Darijo Srna, Vedran Corluka Ż, Dejan Lovren Ż, Sime Vrsaljko - Ivan Perisic, Ivan Rakitic, Luka Modric, Mateo Kovacic (61. Marcelo Brozovic), Ivica Olic - Nikica Jelavic (78. Ante Rebic).

Sędzia: Yuichi Nishimura (Japonia)