Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Castellani podał kadrę na LŚ 2010

2010-03-18

Daniel Castellani powołał wstępną kadrę Polski na Ligę Światową 2010. Napisał też list.

Oto komentarz Daniela Castellaniego do listy powołań:

W ostatnim czasie sztab trenerski wnikliwie obserwował przebieg fazy zasadniczej rozgrywek Plus Ligi i przeprowadził z kandydatami do Kadry rozmowy konsultacyjne, w wyniku czego powstała szeroka lista zawodników.

Jestem bardzo zadowolony z faktu, że wszyscy wytypowani zawodnicy wyrazili ogromną chęć  przystąpienia do przygotowań i wykazali wielka motywację do reprezentowania barw narodowych.

Po wnikliwej analizie zdecydowałem, że do przygotowań do World League 2010 powołani zostaną:

Rozgrywający:
Fabian Drzyzga
Grzegorz Łomacz
Paweł Zagumny
Łukasz Żygadło

Środkowi:
Patryk Czarnowski
Karol Kłos
Marcin Możdżonek
Piotr Nowakowski
Daniel Pliński

Przyjmujący:
Zbigniew Bartman
Michał Bąkiewicz
Bartosz Kurek
Mateusz Mika
Michał Ruciak
Michał Winiarski

Atakujący:
Marcel Gromadowski
Piotr Gruszka
Jakub Jarosz
Mariusz Wlazły

Libero:
Piotr Gacek
Krzysztof Ignaczak
Paweł Zatorski

Wyprzedzając pytania o brak na liście niektórych zawodników oraz obecność innych, pragnę poinformować, że bardzo jestem wdzięczny Pawłowi Woickiemu za wkład i zaangażowanie wykazane przez tego gracza w ubiegłym sezonie reprezentacyjnym, lecz w nadchodzącym postanowiłem skorzystać z możliwości  wypróbowania innych zawodników.

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku Łukasza Kadziewicza, który jest w trakcie rozgrywania bardzo dobrego sezonu, niemniej w trakcie rozmowy z zawodnikiem wyjaśniłem mu, że spróbuje w tym sezonie innych wariantów, szczególnie pod kątem systemu jaki staramy się wypracować w Kadrze. Inaczej sprawa przedstawia się z Sebastianem Świderskim, który po ciężkiej kontuzji powrócił do gry. Uznałem jednak, że jest jeszcze za wcześnie na jego start w Lidze Światowej, jestem zdania, że powinien on wziąć udział w zgrupowaniach w celu optymalnego przygotowania do ewentualnego startu na Mistrzostwach Świata.

Brak na liście Marcina Wiki spowodowany jest dużą konkurencją na tej pozycji, lecz wiem, że mogę na niego liczyć w przypadku pojawienia się takiej konieczności. Kontynuując koncepcję z ubiegłego sezonu postanowiłem, powołać  dwóch debiutantów: Patryka Czarnowskiego, zawodnika z dużym potencjałem, który w przekroju obecnego sezonu zasłużył na powołanie, oraz Mateusza Miki, bardzo młodego zawodnika, dla którego obecność w Kadrze A powinna być  dodatkowym bodźcem do dalszego jego rozwoju. Chciałbym dodać, że brak na powyższej liście poszczególnych zawodników w żadnym razie nie jest definitywny.

Do Kadry B wytypowałem następujących zawodników: Świderski, Włodarczyk, Janeczek, Kubiak, Kosok, Wiśniewski, Debiec.

Lista zostanie uzupełniona o kilku zawodników po kilkudniowej konsultacji , która odbędzie się w Spale po zakończeniu sezonu ligowego.

Daniel Castellani

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama