Cenne punkty „Czarnych Koszul”

2006-03-18

W zaległym spotkaniu XXII kolejki w Dominet Basket Lidze Polonia SPEC Warszawa odniosła bardzo ważne zwycięstwo w Tarnowie z Unią 84-79.  Do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku potrzebna była dogrywka.

Początek spotkania nie zapowiadał zwycięstwa Poloni, bowiem po 20 minutach stołeczny klub przegrywał z Unią 27-46.

W zaległym spotkaniu 22. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki zespół DGP Azotów Unii Tarnów przegrał po dogrywce z Polonią SPEC Warszawa 79:84. Bardzo dobrze gospodarze rozegrali przede wszystkim drugą kwartę, która wygrali aż 21 – 8. Bardzo dobrze w zespole tarnowskich jaskółek spisywał się duet: Carr, Morgan. Zawodnicy dla swojego klubu zdobyli w sumie 42 punkty, a więc dokładnie połowę dorobku całego zespołu. Dwie „strzelby” nie wystarczyły do pokonania koszykarzy ze stolicy, w której bardzo dobre spotkanie rozegrali Bacik i Koszarek. To właśnie dzięki tym koszykarzom w ostatnich dwóch kwartach „poloniści” odrobili 19 punktów straty, doprowadzając do dogrywki. W dodatkowym czasie gry „Czarne Koszule” nie pozwoliły już sobie wydrzeć zwycięstwa!. Ostatecznie zespół z Warszawy wygrał 84 – 79.

Dzięki tej wygranej zespół Poloni zepchnął na 11 miejsce Erę Śląsk Wrocław i z dorobkiem 32 punktów obecnie zajmuje 10 miejsce. Zarówno koszykarze z Warszawy jak i ze stolicy Dolnego Śląska mają do rozegrania między sobą jedno spotkanie zaległe.

DGP Azoty Unia Tarnów - Polonia SPEC Warszawa 79:84 (25:19, 21:8, 10:21, 12:20; 11:16) - po dogrywce
Unia: Chaz Carr 21, Greg Morgan 21, Łukasz Seweryn 10, Łukasz Kwiatkowski 9, Wojciech Żurawski 8, Wojciech Majchrzak 3, Bojan Malesevic 3, Wacław Piński 2, Piotr Szczotka 2;

Polonia: Mariusz Bacik 19, Łukasz Koszarek 16, Ricky Shields 12, Krzysztof Roszyk 11, Jacek Sulowski 11, Leszek Karwowski 8, Eric Taylor 7.