Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Chirurgiczna precyzja i stalowe nerwy

2011-04-14

Co roku na wiosnę do niewielkiego, górniczego miasta Sheffield, położonego w środkowej Anglii, pół godziny drogi od Manchesteru, ściąga czołówka snookerzystów. Przez ponad dwa tygodnie w Crucible Theater, przy dwóch stołach wyłożonych eleganckim, zielonym suknem będą rozgrywać się najbardziej emocjonujące pojedynki. W puli nagród ponad 1 milion funtów. Zwycięzca turnieju zabierze ze sobą 250 tysięcy z tej sumy. Bezpośrednie relacje z kultowego już turnieju zapewnią w Polsce wyłącznie kanały Eurosport i Eurosport 2

W mistrzostwach wystartują najlepsi i najbardziej rozpoznawalni zawodnicy tej dyscypliny. Podczas zawodów w Sheffield zobaczymy zatem największe gwiazdy snookera: Ronniego O’Sullivana, Johna Higginsa, Neila Robertsona, Stephena Hendry'ego oraz Marka Selby’ego. Osobną atrakcją zawodów będzie Michaela Tabb, pierwsza kobieta, która została zawodowym sędzią snookera na poziomie mistrzowskim. Jej charyzma, profesjonalizm oraz uroda zaskarbiły sobie sympatię setek tysięcy fanów na całym świecie, w tym w Polsce.

Snooker to jedna z najchętniej oglądanych dyscyplin w Eurosporcie, który jest liderem wśród sportowych stacji tematycznych w Polsce – mówi Adam Widomski, redaktor naczelny Eurosportu w Polsce. – Od początku naszego istnienia konsekwentnie stawiamy na rozwój oglądalności tej dyscypliny, która zdobyła już szerokie grono fanów wśród polskich widzów - dodaje redaktor naczelny.

Podczas mistrzostw świata w Sheffield Eurosport i Eurosport 2 pokażą w sumie ponad 180 godzin relacji na żywo, co jest rekordem w historii Eurosportu. Najbardziej zagorzali kibice tego sportu będą mogli skorzystać również z aplikacji Eurosport Player (www.eurosportplayer.pl), która oprócz bezpośredniego przekazu z obu kanałów Eurosportu, dzięki bogatemu archiwum, udostępni mecze już zakończone.

Poza transmisjami na żywo z tego wydarzenia Eurosport zapewni również najwyższej jakości komentarz prowadzony przez jedną z najbardziej rozpoznawalnych par komentatorskich w Polsce - Rafała Jewtucha oraz Przemka Kruka, którzy od lat przybliżają tajniki snookera polskim kibicom. 

Oglądalność mistrzostw świata w snookerze w kanale Eurosport systematycznie rośnie, co dowodzi, iż ten turniej staje się coraz bardziej popularny w naszym kraju – mówi Przemek Kruk, wieloletni komentator snookera w Eurosporcie oraz zastępca redaktora naczelnego eurosport.pl. – Obserwując duże zainteresowanie ostatnim turniejem przed mistrzostwami, a więc China Open, liczymy na pobicie w tym roku kolejnego rekordu - dodaje komentator.

Przemek Kruk wyjaśnia fenomen snookera:

Snooker jest grą, która wymaga niesłychanej precyzji oraz stalowych nerwów. Mimo pozornie spokojnego tempa, zarówno przy stole, jak i przed telewizorami, wytwarza się duże napięcie. Każdy pojedynczy błąd gracza może być bezwzględnie wykorzystany przez przeciwnika. Każda jego wizyta przy stole może być ostatnią. Stąd właśnie najlepsi snookerzyści grają z chirurgiczną precyzją, której odzwierciedleniem są pełne kunsztu zagrania wzbudzające aplauz widowni. Dla widzów najbardziej pasjonująca jest zagadka logiczna, która zmusza do zastanowienia się nad kolejnymi zagraniami oraz podziw dla umiejętności graczy, którzy potrafią zrobić z różnokolorowymi bilami niemal wszystko. Nie bez znaczenia jest też cała otoczka turnieju – etykieta, eleganckie stroje graczy i dżentelmeńskie maniery."

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama