Chorwacja pokonana

2008-08-18

Polscy piłkarze ręczni nie zwalniają tempa! W sobotę pokonali mistrzów olimpijskich Chorwatów 27:24 (13:12). Przed nimi jeszcze spotkanie z Francją, a potem ćwierćfinały.

Początek sobotniego starcia zły - gdyż rywale szybko objęli prowadzenie 4:1, a potem 7:4. Dobrze w bramce spisywał się zastępujący Szmala Wichary, ale z przodu biało-czerwoni byli nieskuteczni. Około 10. minuty wszystko się odmieniło. Wicemistrzowie świata ruszyli do zdecydowanych ataków, dobrze bronili, co przełożyło się na doprowadzenie do remisu.

Od tego momentu Polacy kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie systematycznie trzymając prowadzenie dwoma bramkami. Niestety, pod koniec pierwszej części gry dopadła nas dekoncentracja i Chorwaci wyrównali. Ostatnie trafienie gola zdobył jednak Mariusz Jurasik i tę połowę zakończyliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa toczyła się bramka za bramkę, ale potem na prowadzenie wyszli obrońcy tytułu. Polaków nie zbiło to jednak z tropu. Podopieczni Bogdana Wenty zanotowali cztery trafienia z rzędu i doprowadzili do stanu 22:20. Od tego momentu obie ekipy zaczęły grać bardzo nerwowo, mocno nieskutecznie w ataku, ale całe szczęście wciąż przewagę mieli biało-czerwoni.

Końcówka już zdecydowanie dla wicemistrzów świata, którzy ostatecznie pokonali Chorwację 27:24 i awansowali na drugie miejsce w swojej grupie!

Polska - Chorwacja 27:24 (13:12)

Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary - Bartłomiej Jaszka 3, Krzysztof Lijewski 3, Mateusz Jachlewski 1, Grzegorz Tkaczyk, Karol Bielecki, Artur Siódmiak, Bartosz Jurecki 3, Mariusz Jurasik 5, Michał Jurecki 2, Tomasz Tłuczyński 7 (w tym 3 z karnego), Marcin Lijewski 3.