Chorwacja wygrała w Stambule

2009-09-01
 Reprezentacja Chorwacji wygrała turniej Efes World Cup w Stambule, pokonując w finale Macedonię 90:83. Trzecie miejsce zajęli Niemcy, którzy wygrali z Łotwą 89:72. Gospodarze uplasowali się dopiero na 5.miejscu.

Międzynarodowy turniej w Stambule był jednym z ostatnich sprawdzianów dla ekip biorących udział w wrześniowych mistrzostwach Europy w koszykówce. Warto podkreślić, że podczas Efes World Cup z dobrej strony pokazała się m.in. drużyna Macedonii. Trener Jovica Arsić ma asa w postaci Jeremiaha Masseya – naturalizowanego Amerykanina, który w finałowym spotkaniu z Chorwacją zdobył 29 punktów. Najlepszym strzelcem Chorwatów był Roko-Leni Ukić – zdobywca 21 oczek.