Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Coraz bliżej Akademickich Mistrzostw Świata

2014-07-04

Od wtorku 8 lipca Jelenią Górą i okolicami zawładną kolarze z 25 krajów - uczestnicy Akademickich Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim i szosowym.

Zapowiadane od wielu tygodni Akademickie Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym zbliżają się wielkimi krokami. Już za tydzień do Kotliny Jeleniogórskiej zjadą się kolarze – studenci z całego świata. Mamy dotychczas zgłoszonych ponad 150 zawodników z Europy, Azji, Ameryki, Oceanii a nawet Afryki. Rywalizacja będzie z pewnością bardzo ciekawa i widowiskowa, gdyż jeleniogórskie trasy są wyjątkowo trudne – mówi Grzegorz Miedziński wiceprzewodniczący komitetu organizacyjnego. Dlatego każdy kto interesuje się kolarstwem i ma wolny początek lipca powinien zjawić się w stolicy Karkonoszy. Dla wszystkich zainteresowanych kibicowaniem prezentujemy harmonogram mistrzostw:

8 lipca (wtorek) - Ceremonia Otwarcie mistrzostw (w ramach niej pokaz trialu rowerowego w wykonaniu Rafała Kumorowskiego – Plac Ratuszowy)
9 lipca (środa) - kolarstwo szosowe – wyścig indywidualny na czas – Jelenia Góra-Podgórzyn-Sosnówka – Podgórzyn – Jelenia Góra
10 lipca (czwartek) - kolarstwo szosowe – wyścig ze startu wspólnego – Jelenia Góra – Podgórzyn – Sosnówka – Borowice – Podgórzyn (rundy) – meta Jelenia Góra
12 lipca (sobota) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig indywidualny na czas – Park Paulinum
13 lipca (niedziela) - kolarstwo górskie (XCO) – wyścig ze startu wspólnego – Park Paulinum

Ponadto w sobotę 12 lipca odbędzie się wyścig dodatkowy „Jelenia Góra MTB Race”, którego regulamin dostępny jest na www.Cycling2014.com. Przewidziane nagrody to 3000 zł w gotówce + nagrody rzeczowe o łącznej wartości 6000 zł. Start w wyścigu jest bezpłatny.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla kibiców. Będzie można testować różne rowery min. marki DEMA i kamery GoPro. Dla zapalonych fotografów czeka bezpłatny wydruk wykonanego na trasie zawodów zdjęcia (na drukarkach Epson), zaś dla wprawionych kolarzy próba wytrzymałości na trenażerach Force. Będą również stoiska z odzieżą outdoorową i termoaktywną. Do tego liczne konkursy dla publiczności no i przede wszystkim niezapomniane emocje sportowe.

https://www.facebook.com/WUC.Cycling2014

Na mistrzostwa zaprasza Maja Włoszczowska – patron imprezy:

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama