Znajdujesz siê w ogólnopolskim wydaniu.

Coraz bli¿ej igrzysk...

2008-01-17

Polskie siatkarki znów wygra³y mecz podczas turnieju w Halle. Tym razem "bia³o-czerwone" nie da³y szans faworyzowanym Niemkom pokonuj±c je 3:2 (22:25, 25:21, 14:25, 25:19, 15:8).

Ca³e spotkanie mia³o bardzo wyrównany przebieg. Pierwszy set dla gospodyñ, którym nasze siatkarki d³ugo dotrzymywa³y kroku. W koncówce zacz±³ zawodziæ atak, co Niemki skrzêtnie wykorzysta³y wygrywaj±c. Polki ostro wziê³y siê do pracy i tym razem okaza³y siê gór±. Kluczem by³y dobre bloki Liktoras i pewna ataki Skowroñskiej - Dolaty. Po dwóch setach remis i nadzieja na wygran± znów wzros³a.

W kolejnej ods³onie zawodniczki Marco Bonitty kompletnie zaskoczy³y kibiców. Od pocz±tku zaczê³y bardzo nieporadnie, czego efektem wysokie prowadzenie rywalek, które z serwisu na serwis tylko siê powiêksza³o. Koniec koñców Polki przegra³y bardzo wysoko, bo do czternastu. I znów trzeba by³o odrabiaæ straty... Uda³o siê to, gdy¿ kolejny set znów wygrany przez nasze. O wyniku meczu zadecydowaæ mia³ zatem tie-break.

Ten okaza³ siê bardzo udany. "Bia³o-czerwone" nisione dopingiem zgromadzonych w hali kibiców od razu narzuci³y w³asny styl gry i szybko objê³y prowadzenie. Potem obejrzeli¶my wszyscy koncert Anny Podolec, która zdoby³a serwisem cztery punkty z rzêdu! Wyniku 9:3 gospodynie ju¿ odrobiæ nie potrafi³y. W dodatku spali³y siê psychicznie, co bêd±ce na fali Polki wykorzysta³y, doprowadzaj±c mecz do koñca. Brawo!

Polska - Niemcy 3:2 (22:25, 25:21, 14:25, 25:19, 15:8)

Sk³ady zespo³ów:

Polska: Sadurek (1), Skowroñska-Dolata (11), Dziêkiewicz (11), Gajga³ (1), Barañska (5), Glinka-Mogentale (18), Zenik (libero) oraz Liktoras (11), Rosner, Podolec (18), Skorupa, Ciaszkiewicz

Niemcy: Hart, Gruen (31), Fuerst (12), Pachale (14), Dumler (9), Ssuschke (9), Beier (libero) oraz Weiss, Bouagaa, Doerendhal, Kozuch.