Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Debiut Jastrzębii w pucharach

2009-04-29

 W sobotę 2 maja na Stadionie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej, Pomorze Seahawks rozegrają swój pierwszy mecz z rywalem z zagranicy. W ramach występu w stworzonych w tym roku rozgrywkach EFAF Challange Cup zmierzą się z węgierską drużyną Gyor Sharks.

EFAF Challange Cup to europejskie rozgrywki organizowane przez Europejską Federację Futbolu Amerykańskiego (EFAF). Stworzone zostały specjalnie dla drużyn z młodszych federacji narodowych, które poziomem sportowym jak i organizacyjnym nie mogą sprostać europejskim futbolowym potęgom z Niemiec, Austrii czy Francji.

Rekiny z Gyor powstały w 2005 roku. W latach 2006 - 2007 zespół ten wygrywał mistrzostwo Węgier. Ostatni sezon ligowy Sharks zakończyli porażką w półfinale rozgrywek. Obecnie drużyna posiada dwie sekcje seniorskie oraz jedną juniorską, która w zeszłym roku zdobyła srebro w swojej kategorii wiekowej. Występ w EFAF Challenge Cup będzie dla Węgrów nie tylko debiutem w rozgrywkach europejskich a zarazem pierwszym meczem w tym sezonie.

Jastrzębie są w bardziej komfortowej sytuacji, gdyż mają za sobą już dwa spotkania ligowe. Po pierwszym w historii zwycięstwie z Warsaw Eagles Seahawks pokonali beniaminka z Białegostoku - Lowlanders. Zwycięstwa są ważne, bo to one stanowią o wysokim morale każdego zespołu - ocenia Maciej Cetnerowski, trener Seahawks - myli się jednak ten, kto uważa je za najważniejszy element w futbolu. Dla naszej drużyny priorytetem jest dobrze przygotować się do tego pojedynku i rozegrać jak najlepsze zawody. Drużyna z Gyor jest nam właściwie nieznana, ale wiemy, że przed nami bardzo ciężkie starcie.

W zeszłym roku dwie wysokie porażki w EFAF Cup zaliczył klub The Crew Wrocław, a na początku kwietnia br. włoskiej drużynie Reggio Emila Hogs nie sprostał zespół Devils Wrocław, występujący w grupie B EFAF Challange Cup.

Zwycięstwo Jastrzębii w sobotnim meczu byłoby pierwszym triumfem polskiej drużyny w rozgrywkach europejskich.

(ip)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama