Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Długa podróż i nokaut

2011-05-05

W rozegranym w sobotę 30 kwietnia meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego I (PLFA I) drużyna The Crew Wrocław pokonała na wyjeździe Lowlanders Białystok 74:0. Dla gości było to czwarte zwycięstwo w sezonie, a dla gospodarzy czwarta porażka.

Już pierwsza kwarta meczu pokazała, że mimo blisko 550-kilometrowej podróży z Wrocławia The Crew są niezmiennie w wysokiej formie. Po dwa przyłożenia po biegach i podaniach, a dodatkowo jedno w formacji specjalnej, w wykonaniu drużyny ze stolicy województwa Dolnośląskiego pozbawiły białostoczan złudzeń.

Mimo pogodnej soboty w Białymstoku, przez cały mecz, na boisku grzmiało. Liczne spięcia między zawodnikami obu drużyn wprowadzały nerwową atmosferę, jednak jedynie w szeregach gospodarzy.

Po bardzo skutecznej pierwszej odsłonie wrocławianie wcale nie zamierzali zwalniać. Kolejne trzy przyłożenia w drugiej kwarcie praktycznie przesądziły o losach meczu.

Po fatalnej pierwszej połowie, w drugiej Lowlanders zagrali lepiej, jednak nie byli w stanie zdobyć punktów i mecz zakończył się 74-punktowym zwycięstwem The Crew.

- Zabrakło dzisiaj motywacji. Weszliśmy na boisko z przekonaniem, że przegramy. Tego nie wolno robić. W przerwie meczu mocną reprymendę udzielił nam trener i w drugie połowie nasza gra była lepsza – skomentował postawę swojej drużyny Rafał Bierć, prezes Lowlanders Białystok. - Przed nami starcie z Kozłami Poznań, jedną z drużyn pierwszoligowych, które są w naszym zasięgu – dodał Bierć.

- Naszym głównym celem była naturalnie wygrana, ale nie ukrywam, że też przećwiczyliśmy dzisiaj zagrywki pod kątem przyszłotygodniowego starcia z Seahawks Gdynia. Po starciach ze słabszymi drużynami, przed mecze z trudnymi rywalami – podsumował spotkanie Jakub Głogowski, prezes The Crew Wrocław. – Testowaliśmy dzisiaj pięciu nowych zawodników. Jeden z nich – Paweł Przybyłowicz - zdobył nawet przyłożenie po wykopie rywali. Dzisiaj zadebiutował też nasz pierwszy wychowanek – Patryk Matkowski - który swoją futbolową przygodę rozpoczął występując we wrocławskiej lidze szkolnej – Superflagbol – dodał zadowolony z gry debiutantów Głogowski.

W składzie The Crew wyróżnił się running back Jakub Płaczek, który wielokrotnie popisywał się skutecznymi biegami. Bardzo dobrze zagrał też rozgrywający Justin Walz, którego precyzyjne podania trafiały w ręce skrzydłowych. Sześć z nich koledzy Walza zamieniali na przyłożenia. W obronie prym wiódł grający w drugiej linii obrony  Maciej Próchnicki, który regularnie zatrzymywał akcje biegowe rywali. Skutecznie zagrała linia defensywna The Crew, którą dowodził Aki Jones, dla którego, z powodu wcześniejszych kontuzji, był to pierwszy mecz w tym sezonie.

Wśród pokonanych wyróżnił się zawodnik ofensywy Michał Maksimowicz, który był sprawcą większości zdobyczy jardowych białostoczan. Solidną grą i niezłomnością popisał się rozgrywający Damian Kołpak, który mimo kilku potężnych knockdownów potrafił kierować swoją drużyną.

O swoje pierwsze zwycięstwo w PLFA I Lowlanders powalczą 8 maja, gdy podejmą Kozły Poznań. Dzień wcześniej, we Wrocławiu, The Crew będą gościć Seahawks Gdynia w szlagierze piątej kolejki futbolowej ekstraklasy.

Lowlanders Białystok – The Crew Wrocław 0:74 (0:34, 0:20, 0:13, 0:7)

I kwarta
0:7 przyłożenie Jakub Płaczka po 5-jardowej akcji biegowej (podwyższenie Kamil Ruta)

0:14 przyłożenie Mateusza Grzędzińskiego po 40-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie Kamil Ruta)

0:21 przyłożenie Łukasza Omelańczuka po 8-jardowej akcji biegowej (podwyższenie Kamil Ruta)

0:28 przyłożenie Marka Philmore’a po 37-jardowej po podaniu Justina Walza (podwyższenie Kamil Ruta)

0:34 przyłożenie Pawła Przybyłowicza po 25-jardowej akcji powrotnej po przejęciu piłki po wykopie The Crew

II kwarta
0:40 przyłożenie Marka Philmore’a po 32-jardowej po podaniu Justina Walza

0:47 przyłożenie Mateusza Grzędzińskiego po 25-jardowej akcji po podaniu Justina Walza (podwyższenie Kamil Ruta)

0:54 przyłożenie Marka Philmore’a po 15-jardowej po podaniu Justina Walza (podwyższenie Kamil Ruta)

III kwarta
0:61 przyłożenie Jakuba Płaczka po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie Kamil Ruta)

0:67 przyłożenie Deante Battle po 35-jardowej akcji powrotnej po przechwycie

IV kwarta
0:74 przyłożenie Marka Philmore’a po 20-jardowej po podaniu Justina Walza (podwyższenie Kamil Ruta)

Mecz obejrzało 100 widzów.

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama