Dominet Basket Liga

2006-01-12

Nie po raz pierwszy w Dominet Basket Lidze doszło do niespodzianek. W XIV kolejce niespodziewanych porażek doznały drużyny z Wrocławia i Starogardu Gdańskiego. Zdecydowanie zawiódł Prokom Trefl Sopot, który wysoko przegrał we Włocławku z Anwilem w tzw. meczu kolejki.

Śląsk za słaby na Unię...

DGP Azoty Unia Tarnów - Era Śląsk Wrocław 84:81 (22:21, 22:24, 23:20, 17:16)

Zaskakującej porażki doznali wrocławianie, którzy zagrali słaby mecz ze słabą Unią. Wrocławianom nie pomógł nawet nowy rozgrywający Darren Kelly, który zdobył 4 punkty i wypadł raczej „blado”. Trzeci od końca tarnowianie wygrali już czwarty mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Ryszarda Żmudy i wszystko na to wskazuje że „ broni nie składają”. Erę Śląsk pogrążył doskonale dysponowany tego dnia Wojciech Majchrzak – zdobywca 21 punktów, w tym dwunastu aż z za linii 6,25cm. W Śląsku dobre spotkanie spotkanie rozegrali Fletcher i Tomczyk ( po 16 punktów) i przede wszystkim Kamil Chanas (20pkt.), który powoli wyrasta na lidera wrocławskiej ekipy. W dramatycznej końcówce Śląsk nie zdołał umieścić piłki w koszu, gdy tarnowianie punktowali z rzutów osobistych zapewniając sobie tym samym zwycięstwo i cenne 2 punkty.

Azoty: Wojciech Majchrzak 21, Drażan Tomić 15, Chaz Carr 10, Iwo Kitzinger 9, Greg Morgan 9, Wojciech Żurawski 9, Marcin Stokłosa 6, Łukasz Kwiatkowski 3, Wacław Piński 2.
Śląsk: Kamil Chanas 20, Kevin Fletcher 16, Dominik Tomczyk 16, Ante Kapov 9, Rafał Bigus 6, Denis Korszuk 5, Robert Skibniewski 5, Darren Kelly 4.

Mocna Stal...

Stal Ostrów Wielkopolski - Polpharma Starogard Gdański 85:58 (17:16, 20:10, 28:18, 20:14)

Kolejną niespodzianką w Dominet Basket Lidze była wysoka porażka Polpharmy Starogard Gdański w Ostrowie ze Stalą 58 – 85. ostrowianie niczym walec rozjechali gości z Pomorza, prowadząc już po 20 minutach 37 – 26, a 10 minut później aż 65 – 44. Starogardzianie tylko przez pierwsze 10 minut meczu stawiali opór, ulegając gospodarzom tylko jednym punktem. Świetny mecz w barwach Stali rozegrał Przemysław Lewandowski ( 26 punktów, w tym aż 15 za 3 punkty). Beznadziejnie zaprezentował się amerykański rozgrywający Polpharmy - Jerry Johnson, który zanotował 11 oczek. W ostatnich dwóch tygodniach to już drugie zwycięstwo „Stalówki” z wyżej notowanym rywalem.

Stal Ostrów Wlkp. Przemysław Lewandowski 26, George Reese 17, Michael Ansley 13, Dariusz Parzeński 12, Sandis Amolins 5, Edmunds Gabrans 4, Greg Harrington 4, Grzegorz Małecki 4.
Polpharma Starogard Gd. Tomasz Cielebąk 11, Jerry Johnson 11, Damien Kinloch 10, Dennis Stanton 9, Aleksiej Olszewski 5, Zbigniew Marculewicz 4, Bartosz Sarzało 4, Kamil Zakrzewski 3, Karol Miecznikowski 1.

Ah ten Davis...

Polonia SPEC Warszawa - Astoria Bydgoszcz 101:109 (25:21, 19:23, 25:30, 32:35)

W Warszawie, Polonia nie sprostała Astorii Bydgoszcz, a w zasadzie jej zawodnikowi Gregowi Davisowi, który zaprezentował wysokie umiejętności strzeleckie zdobywając 29 punktów, w tym aż 27 za trzy punkty. Super strzelec był tego dnia nie do zatrzymania i walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 109 – 101. o wygranej bydgoszczan zadecydowały II i III kwarta, wygrana przez gości. Poloni nie pomogła nawet świetna gra koszykarzy tzw. „młodego pokolenia”. Roszyk i Koszarek zdobyli w sumie 47 punktów. W Astorii Davisa wspomagali Kukiełka – 20 punktów, Wiekiera 18 pkt. i Ercegovic – zdobywca 18 oczek.

Polonia: Krzysztof Roszyk 26, Łukasz Koszarek 21, Robert Owens 19, Mariusz Bacik 15, Eric Taylor 13, Leszek Karwowski 7.
Astoria: Greg Davis 29, Grzegorz Kukiełka 20, Paweł Wiekiera 18, Kristijan Ercegovic 16, Aivaras Kiausas 12, Michał Chyliński 10, Arvydas Cepulis 4.

Machowski super- star!!!

BOT Turów Zgorzelec - AZS Gaz Ziemny Koszalin 97:90 (20:22, 26:22, 24;19, 27:27)

W Zgorzelcu 2,5 tys. Widzów oglądało dobre widowisko, miejscowy Turów pokonał akademików z Koszalina 97 – 90. Z perspektywy całego spotkania wydaje się że o zwycięstwie gospodarzy zadecydowały III i IV kwarta, wygrana przez zgorzelczan 26-22  i 24-19. Świetny mecz w barwach zespołu znad Nysy Łużyckiej rozegrał Sebastian Machowski, który popisał się aż 5 trafieniami z za linii 6,25. W sumie uzbierał 24 punkty. Świetnie spisał  się także powracający do wysokiej formy Yann Mollinari ( 20 punktów).Skutecznością w AZS-ie imponowali Steffon Bradford 19 pkt. i Chudney Gray 29 oczek.

Turów: Sebastian Machowski 24, Yann Molinari 20, Andrzej Pluta 16, Alvin Cruz 13, Kevinn Pinkney 12, Ernest Brown 8, Hubert Radke 2, Edward Żak 2.
AZS Koszalin: Chudney Gray 29, Steffon Bradford 19, Dawid Witos 15, Charles Hank 9, Paweł Kowalczuk 7, Grzegorz Radwan 6, Sebastian Balcerzak 5.

Rewelacyjny Polpak

Kotwica Kołobrzeg - Polpak Świecie 55:77 (8:16, 17:19, 16:22, 14:20)

W pojedynku beniaminków Dominet Basket Ligi Kotwicy Kołobrzeg i Polpaka Świecie lepsi okazali się zawodnicy ze Świecia. Rewelacja tegorocznych rozgrywek już w pierwszej kwarcie pokazał koszykarzom z Kołobrzegu kto niepodzielnie jest lepszy, wygrywając 16-8. Po 20 minutach Polpak zwiekszył różnicę do 10 oczek. Doskonała gra dwójki snajperów Apodaki i Thomasa pozwoliły Polpakowi spokojnie kontrolować i powiększać przewagę, która już po 230 minutach wynosiła 16 punktów. Ostatecznie Polpak wygrał z Kotwicą Kołobrzeg 77 – 55.

Kotwica: Corneillus Richardson 17, Grzegorz Arabas 12, Srdjan Lalic 6, Łukasz Wichniarz 6, Marko Djuric 5, Krzysztof Sidor 5, Blake Hamilton 4.
Polpak: Rick Apodaca 24, Steven Thomas 15, Krzysztof Szubarga 10, Zygimantas Jonusas 7, Robert Morkowski 7, Karol Dębski 5, Paweł Szcześniak 4, Rafał Frank 3, Andrius Lepinaitis 2.

Czarni na luzie...

Noteć Inowrocław - Energa Czarni Słupsk 64:94 (20:16, 14:29, 16:21, 14:28)

Trzeci zespół Dominet Basket Ligi Energa Czarni Słupsk nie mieli większych problemów z pokonaniem najsłabszej drużyny ligi Noteci Inowrocław. Noteć wygrała tylko pierwszą kwartę 20 – 16. W następnych odsłonach na boisku istniała już tylko jedna drużyna –  Energa Czarni Słupsk. W ekipie Igora Griszczuka dobry występ zanotowali Dunn(21) i Kikarpill – zdobywca 20 punktów ( w tym 12 z 3punkty)

Noteć: Ivan Kuburović 21, Augustinas Vitas 16, Maciej Raczyński 7, Łukasz Żytko 7, Marko Cirović 7, Damian Laskowski 3, Michał Szydłowski 3, Daniel Korólczyk 0, Rafał Borowicz 0, Marcin Majer 0;
Energa Czarni: Alex Dunn 21, Tarmo Kikerpill 20, Łukasz Seweryn 10, Miah Davis 9, Aleksander Kudriawcew 9, Dariusz Cywiński 8, Mindaugas Burneika 7, Marcin Flieger 6, Przemysław Frasunkiewicz 4, Łukasz Chelis 0.

Wicemistrz lepszy od mistrza!

Anwil Włocławek - Prokom Trefl Sopot 77:68 (30:15, 16:14, 13:16, 18:23)

W prestiżowym starciu w Hali Mistrzów Anwil pokonał Prokom Trefl Sopot 77:68(30:15, 16:14, 13:16, 18:23). Mimo porażki sopocianie wciąż pozostają liderem tabeli, wyprzedzając Polpak Świecie lepszym bilansem małych punktów. O zwycięstwie Anwilu zadecydowała pierwsza kwarta tego spotkania, którą włocławianie wygrali piętnastoma punktami. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Michał Ignerski i Dante Swanson, który po prawie przygodzie w Erze Śląsku powrócił do Anwilu.

WTK Anwil Włocławek: Michał Ignerski 20, Brent Scott 13, Dante Swanson 13, Marius Prekevicius 6, Seid Hajric 5, Pete Lisicki 5, Kamil Michalski 5, Robert Witka 5, Marcin Sroka 3, Wiktor Grudziński 2.
Prokom Trefl Sopot: Michael Andersen 18, Adam Wójcik 14, Christian Dalmau 11, Goran Jagodnik 6, Tomas Masiulis 6, Istvan Nemeth 5, Jeff Nordgaard 5, Tomas Pacesas 3.