Dramat w Łodzi! Skra za burtą Ligi Mistrzów!

2008-03-29

Po dramatycznym meczu Skra Bełchatów uległa w Łodzi Dynamu Kazań w pięciu setach i nie zagra w jutrzejszym finale Ligi Mistrzów.

Mistrz Rosji Dynamo Kazań, które wyeliminowało wcześniej z rozgrywek Ligi Mistrzów ekipę Jastrzębskiego Węgla, był faworytem tego spotkania. Choć mistrzowie Polski źle zaczęli, to po chwili wyszli na trzypunktowe prowadzenie (6-3) broniąc kilka potężnych ataków. Jednak Rosjanie szybko opanowali sytuację głównie dzięki potężnej zagrywce, której nasi zawodnicy nie byli w stanie przyjąć. Na dodatek słabo w naszej ekipie grał Piotr Gruszka i szybko został zmieniony.

Drugi set to całkowita dominacja Dynama. Potężny serwis zawodników ze wschodu sprawił, że ekipa trenera Castelaniego zaczęła popełniać proste błędy i w konsekwencji przegrała do 16.

Trzeci set był popisem Mariusza Wlazłego. Jeden z najlepszych atakujących ostatnich Mistrzostw Świata już na początku spotkania zaserwował dwa asy (w tym jednego z prędkością 115km/h!) i po chwili Skra prowadziła już 18-10. Tej przewagi nie udało się już zniwelować. Zwycięstwo w tym secie dało jeszcze cień nadziei.

Czwarty set to od początku kilkupunktowa przewaga gospodarzy i zwycięstwo do 20. O tym, kto zagra w niedzielnym finale, miał zadecydować set piąty.

Zaczął się on fatalnie, bo już po chwili bełchatowianie przegrywali 0-3. Fenomenalnie grał Clayton Stanley, którego w żaden sposób polska ekipa nie potrafiła zatrzymać. Ale prawdziwy dramat zaczął się gdy Rosjanie prowadzili już 14-7. Na zagrywkę wszedł Daniel Pliński i okazało się, że siatkówka to gra cudów. Skra zdobyła 5 punktów przy zagrywce reprezentanta Polski. Na tablicy było 14-12, mistrzowie Polski wybronili atak zawodnika Dynama, po czym piłka powędrowała na kontrę do Mariusza Wlazłego, który... zaatakował w aut!

Skra Bełchatów 2-3 Dynamo Kazań (21:25, 16:25, 25:18, 25:20, 12:15)