Dramatyczny mecz, Śląsk gra dalej!

2011-07-22

Piłkarze wrocławskiego Śląska przegrali w Dundee 2:3 mecz II rundy eliminacji Ligi Europejskiej. Jest to jednak zwycięska porażka - wrocławianie grają dalej.

WKS zagrał dobre zawody i awans jest jak najbardziej zasłużony. Wrocławianie mieli tak naprawdę trzy słabsze momenty w meczu. Niestety, każdy z tych momentów został przed gospodarzy wykorzystany. Zaczęło się szokująco, bo już po czterech minutach zrobiło się 2:0 dla Szkotów. Oba gole padły po błędach obrony Śląska. Niewiele do powiedzenia miał Marian Kelemen. Słowacki bramkarz sam nie popisał się przy trzecim golu, bowiem w niegroźnej sytuacji na boku pola karnego sfaulował napastnika gospodarzy. Karnego pewnie wykorzystał Daly.

Śląsk w meczu odpowiedział dwoma trafieniami do siatki. Pierwszego gola w 14. minucie strzelił Rok Elsner. Defensywny pomocnik znakomicie wyszedł w górę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Mili i mocną główką nie dał Pernisowi żadnych szans.

Ozdobą spotkania był jednak gol Sebastiana Dudka. Rozgrywający WKS-u przymierzył zza pola karnego i znakomitym strzałem w okienko dał sobie i swoim kolegom upragniony awans.

Czasu na świętowanie nie będzie wiele. Już w czwartek we Wrocławiu mecz III rundy z Lokomotiwem Sofia. W weekend zaś rusza liga.

Dundee United - Śląsk Wrocław 3:2 (3:1).
Watson 2., Goodwillie 4., Daly 44.-k - Elsner 14., Dudek 73.

Dundee: Pernis - Dixon, Kenneth, Dilon, Watson - Daly, Flood, Rankin, Severin (Swanson 77), Russell (Mackay-Steven 81) - Goodwillie.

Śląsk: Kelemen - Socha, Celeban, Pietrasiak, Spahić - Ćwielong (Voskamp 35), Sztylka, Elsner, Mila, Dudek (Cetnarski 88) - Gancarczyk (Sobota 62).

Sędziował: Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania).
Widzów: 12 000.
Pierwszy mecz: 1:0 dla Śląska. Awans: Śląsk.