Druga porażka reprezentacji koszykarzy w USA

2007-07-12

Reprezentacja Polski przegrała drugi mecz w Summer Pro League. Podopieczni Andreja Urlepa stoczyli zacięty bój z drużyną Pepsi Pros i po dwóch dogrywkach ulegli rywalowi 90:91.

Spotkanie było bardzo zacięte i dostarczyło widzom sporo emocji. Do przerwy Polacy prowadzili jednym punktem, w drugiej połowie gra była nadal bardzo wyrównana i żadnej z drużyn nie udało się zbudować bezpiecznej przewagi. W czwartej kwarcie Pepsi Pros udało się doprowadzić do remisu. O losach meczu przesądziła dopiero druga dogrywka. W niej Pepsi Pros, prowadzeni przez skutecznego Ronalda Ellisa i dominującego na deskach Vincenta Jonesa, zapewnili sobie wygraną.

Świetnie zaprezentował się Michał Ignerski. Skrzydłowy hiszpańskiej Caji San Fernando na turnieju w USA imponuje formą. W meczu z Pepsi Pros "Igner" zdobył 26 punktów i zaliczył 7 zbiórek. Nieźle zagrał też Adam Wójcik, zdobywca 19 "oczek". W ekipie Pepsi Pros najskuteczniejszy był Ronald Ellis, zdobywca 22 punktów. Dobre zawody zaliczył też znany z występów w Polonii Warszawa Vincent Jones - zdobył 15 "oczek" i zebrał 15 piłek.

Kluczem do zwycięstwa Pepsi Pros była świetna gra na atakowanej tablicy. Rywale Polaków zaliczyli aż 21 zbiórek ofensywnych, przy zaledwie 10 naszych koszykarzy.

Była to druga porażka reprezentacji na Summer Pro League w trzech meczach. Wcześniej Polacy przegrali z Play2Win 70:81, a pokonali L. Smith & Associates 78:62. Przed naszymi koszykarzami jeszcze jedno spotkanie, w piątek zmierzą się z drużyną ILN Industries.

Udział w Summer Pro League jest elementem przygotowań polskiej reprezentacji do wrześniowych mistrzostw Europy w Hiszpanii.

Polska - Pepsi Pros 90:91 (17:15, 11:12, 16:16, 14:15, 8:8, 14:15)

Polska: Michał Ignerski 26 (2x3), Adam Wójcik 19, Andrzej Pluta 13, Filip Dylewicz 11, Łukasz Koszarek 9, Krzysztof Szubarga 3, Szymon Szewczyk 3, Maciej Lampe 3, Robert Witka 2, Krzysztof Roszyk 1, Iwo Kitzinger 0, Radosław Hyży 0.
Pepsi Pros: Ronald Ellis 22, Shaun Fontaint 17, Vincent Jones 15, Kadiri Richards 15, Amani Danisch 7, Luther Glover 6, David Jackson 6, Aubray Coneley 2, David Stehpens 1.