Dziś lepsi od Litwy

2010-06-06

W drugim meczu towarzyskim Polacy pokonali w Olsztynie Litwinów 25:22 (13:10). Ekipa Bogdana Wenty zagrała dużo uważniej w defensywie i przyniosło to wymierne efekty.

Pierwsze dwa trafienia należały do Polaków, a ich autorami byli Dawid Przysiek i Mateusz Zaremba. Nasi reprezentanci dobrze spisywali się w defensywie, kilkakrotnie blokując rzuty rywali. Wynik po stronie Litwinów otworzył dopiero w 6. minucie Andrius Rackauskas. W następnych minutach spotkanie miało stosunkowo podobny przebieg do wczorajszego, Polacy utrzymywali jedno, dwubramkową przewagę, a Litwini starali się nie pozwolić im na zwiększenie tej różnicy. Udawało im się to do minuty dwudziestej, kiedy po ładnym podaniu Rafała Glińskiego, Robert Orzechowski wykończył kontrę polskiego zespołu i było 8:5. Trzynastą bramkę dla Polaków zdobył Jankowski, który świetnie przepchnął się na kole, ale po chwili rywale także pokonali Malchera, autorem bramki był Andrius Zigelis. Sekundy później sędziowie zakończyli pierwszą część meczu, Polska wygrywała z Litwą 13:10.

Druga połowa rozpoczęła się od odważnego i skutecznego ataku Przysieka. Zawodnicy Litewscy, podobnie jak w dniu wczorajszym, grali bardzo ambitnie, co pozwoliło im na zmniejszenie dystansu do dwóch goli (15:13 w 35 minucie).  Od tego momentu rozpoczęła się koncertowa gra Polaków, nasi zawodnicy zanotowali imponującą serię 5 trafień z rzędu i w 42 minucie było już 20:13. Ostatni zryw Litwinów nie przyniósł rezultatów, a o wygranej Polaków 25:22 przesądził atomowym rzutem Michał Adamuszek.

Polska - Litwa 25:22 (13:10)