Euroliga: Asseco Prokom bez szans

2009-01-29

Srogim laniem zakończył się pierwszy mecz Asseco Prokomu Sopot w drugiej rundzie koszykarskiej Euroligi. Sopocianie w wyjazdowym meczu przegrali z Tau Ceramica Vitoria 77:99.

Asseco Prokom jechał na mecz z Tau jak do jaskini lwa. Hiszpańska ekipa to co rok żelazny faworyt Euroligii i wygrać z nią to nie lada wyczyn. Okazało się, że mistrzom Polski do klasy Tau brakuje jeszcze dużo. Ekipie z Vitorii nie zaszkodził nawet brak kontuzjowanego gwiazdora, Thiago Splittera.

Hiszpanie od pierwszej kwarty wytoczyli przeciw Asseco ciężkie działa. Gwiazdor Tau, Igor Rakocević, robił na boisku, co chciał i rzucił aż 14 punktów. Jego koledzy z zespołu mieli równie dobrze nastawione celowniki. W efekcie, do przerwy Tau prowadziło 51:39.

W drugiej połowie Asseco miewał przebłyski dobrej gry. Nieźle radził sobie David Logan, który potwierdził, że należy mu się trzecie miejsce w klasyfikacji strzelców Euroligi. Sopocianie doszli nawet Tau na 5 punktów. Hiszpanie jednak cały czas kontrolowali przebieg gry. W czwartej kwarcie wrzucili najwyższy bieg i rozjechali Asseco. Mecz zakończył się wynikiem 99:77 dla Tau Ceramica.

W hiszpańskiej ekipie najlepiej zaprezentował się Mirza Teletović, który rzucił 22 punkty (8/12 z gry) i zebrał 5 piłek. W Asseco zaś najskuteczniejszy był Daniel Ewing (19 punktów, w tym pięć "trójek"). Nieźle zagrał też Logan (15 pkt., trzy "trójki").

Tau Ceramica Vitoria - Asseco Prokom Sopot 99:77 (34:15, 17:24, 18:19, 30:19)