Fartowna wygrana Chorwatów

2009-08-11

Polska przegrała z Chorwacją 78:82 (22:22, 19:26, 16:11, 21:23) w meczu towarzyskim rozegranym w Arenie Łódź. Nasi koszykarze przegrali dosyć pechowo.

Debiut koszykarski wypadł okazale pod względem zainteresowania mediów, a przede wszystkim kibiców. Wczorajszy mecz obejrzała blisko siedmiotysięczna publiczność.

Większość kibiców była ciekawa występu naszych koszykarzy przed Euro 2009 oraz zobaczenia na żywo naszego gwiazdora z NBA. Marcin Gortat popisał się kilkoma wsadami i efektownymi blokami, niestety nie pomogło to w odniesieniu zwycięstwa nad silnym rywalem.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na kilka punktów. Bardzo żywiołowo do drużyny wprowadził się nowy Polak jak o ciemnoskórym Loganie żartobliwie mówili kibice. Widać, że penetracja i szybki kontratak jest opanowany przez niego w bardzo dobrym stopniu. Niestety kolejna kwarta to już słabsza postawa gospodarzy i skuteczna gra gości pod atakowaną tablicą. Mocno we znaki naszej obronie dał się we znaki Ukic. Do przerwy prowadzili koszykarze znad Bałkanów.

Trzecia odsłona to błyskawiczna poprawa gry w naszych szeregach. Polacy szybko odrobili straty i doprowadzili do stanu 55:53 czym rozruszali łódzką publiczność, która zajęta była do tej pory podziwianiem nowej hali. Efektowny blok Gortata i natychmiastowa kontra zakończona wsadem wychowanka ŁKS wprawiły publikę w doskonały nastrój. Bardzo żywiołową i urozmaiconą koszykówkę grali nasi prowadzeni przez Koszarka. Niestety nie wiedzieć czemu, pojawiały się kilkudziesięciu sekundowe przestoje i momenty dekoncentracji wśród gospodarzy. Tak doświadczona drużyna jak Chorwaci szybko zdobywali kosza za koszem.

Ostatnia kwarta to festiwal trójek Polaków i rzutów wolnych rywali. Przy stanie 75:75 gdy hala na stająco zagrzewała Polaków do walki nasi zawodnicy popełnili fatalny błąd w ataku i Chorwaci wypunktowali nas jak kadetów. Kibice byli zachwyceni nowym obiektem i kilkoma akcjami Gortata. Miejmy nadzieję, że środa będzie bardziej szczęśliwa dla biało-czerwonych.

Polska - Chorwacja 78:82 (22:22, 19:26, 16:11, 21:23)

Polska: David Logan 16, Szymon Szewczyk 12, Marcin Gortat 11, Łukasz Koszarek 10, Michał Ignerski 8, Filip Dylewicz 7, Adam Wójcik 5, Krzysztof Szubarga 3, Robert Witka 3, Michał Chyliński 3, Iwo Kitzinger 0.

Chorwacja: Roko-Leni Ukic 23, Zoran Planinic 14, Marko Popovic 11, Mario Kasun 8, Marko Tomas 7, Marko Banic 6, Ante Tomic 5, Nikola Vujcic 4, Davor Kus 3.