Festiwal nieskuteczności, we Wrocławiu bez bramek

2011-07-28

W meczu III rundy eliminacji Ligi Europy Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo z Lokomotiwem Sofia. Wrocławianie nie wykorzystali co najmniej pięciu "setek".

Witamy z Oporowskiej, gdzie za kwadrans rozpocznie się mecz Śląska z Lokomotiwem Moskwa. W składzie gospodarzy niespodzianka - na ławce bohater z Dundee Sebastian Dudek, w jego miejsce nowy nabytek Mateusz Cetnarski.

Obie ekipy w rytm oklasków wychodzą na murawę. Na trybunach gromkie "WKS, WKS".

1' Rozpoczęli.
3' Pierwszy rzut rożny po zblokowanym dośrodkowaniu Celebana. Zagrożenie oddalone przez Bułgarów.
6' Z ładną kontrą wyszedł Śląsk, ale w decydującym momencie Mila zagrywał za mocno do Ćwielonga i ten nawet na wślizgu nie złapał futbolówki.
8' Dobrze w polu karnym odnalazł się Diaz, lecz przedryblował...
10' Powinno być 1:0! Celeban jednak przestraszył się i będąc sam na sam oddał piłkę, strzał Ćwielonga obronił bramkarz, a uderzenie Mili wybili obrońcy. WKS jednak blisko trafienia.
12' Znów zakotłowało się w szesnastce Lokomotiwu.
18' Mila zagrywa z pierwszej piłki do Cetnarskiego, ten chyba popychany w polu karnym, ale gwizdek sędziego milczy.
20' Duże szczęście Śląska - dobre dośrodkowanie z lewej strony, strzał głową i Wasiluk wybija piłkę sprzed linii bramkowej.
21' Znakomite zagranie piętką Cetnarskiego, Diaz z ostrego kąta... niestety delikatnie obok słupka.
28' Gra nieco wolniejsza, ale wciąż z przewagą gospodarzy.
29' Z wolnego przymierzał Goranow. Niecelnie.
34' Za łatwo puścili Iwanowa, na szczęście Kelemen na posterunku.
45' Sędzia dolicza dwie minuty do pierwszej części gry.
45'+2' Koniec I połowy.
---
46' Rozpoczęła się druga część gry. Obie drużyny bez zmian.
52' Ćwielong mógł otworzyć wynik, lecz nie trafił po dośrodkowaniu do pustej bramki.
53' Pierwsza zmiana - Voskamp za Diaza.
55' Sobota z dystansu nad poprzeczką.
58' Po raz kolejny powinna być bramka dla WKS-u. Tym razem w sytuacji dwóch na jednego z bramkarzem źle podawał Ćwielong i obrońcy zdążyli wybić piłkę.
60' Teraz powinno być 4:0 (tak naliczyliśmy). Voskamp odgrywa do Mili, ten minimalnie niecelnie z szesnastego metra. Szkoda tych sytuacji...
65' Dafczew za Welewa w Lokomotiwie.
69' Dudek za Ćwielonga, Romanow za Savica.
74' 'Dudi' faulowany na dwudziestym metrze. Szansa dla Sebastiana Mili... Niestety, kapitan Śląska za lekko i obok.
79' Mila wyłuskuje piłkę, oddaje do Dudka, ten z pierwszej do Soboty, młody skrzydłowy w bramkarza... Który to już raz WKS marnuje kapitalną sytuację?
81' Ostatnia zmiana w ekipie przyjezdnych - Mesić za Jordanowa.
83' Gancarczyk za Sobotę.
87' Świetny strzał główką Voskampa, ale piłkę odbija Galew.
88' Żółte karki dla Spahica i Pisarowa za przepychankę.
90' Bergonzi dolicza cztery minuty.
90'+4' Koniec. Fatalna skuteczność spowodowała, że Śląsk remisuje. Wrocławianie byli drużyną dużo lepszą, co daje spore nadzieje przed rewanżem.

Śląsk Wrocław - Lokomotiw Sofia 0:0 (0:0)

Śląsk: Kelemen - Celeban, Pietrasiak, Wasiluk, Spahić - Sobota (83. Gancarczyk), Elsner, Cetnarski, Ćwielong (69. Dudek) - Mila - Diaz (53. Voskamp)

Lokomotiw: Galew - Savić (69. Romanow), Lachczew, Warbanow, Dobrew - Goranow, Welew (65. Dafczew), Iwanow, Atanasow - Pisarow - Jordanow (81. Mesić)

Żółte kartki: Spahić - Pisarow
Sędzia: Mauro Bergonzi (Włochy)
Widzów: 6,5 tys.