Francja - RPA 1:2

2010-06-23

Kompromitacja Francuzów dopełniona. W ostatnim spotkaniu M¦ RPA 2010 aktualni jeszcze mistrzowie ¶wiata przegrali z RPA 1:2.

Gospodarze praktycznie przez cały mecz dominowali i jak najbardziej zasłużenie pokonali Trójkolorowych. Pierwszego gola już w 20. minucie zdobył Bongani Khumalo, który idealnie główkował po rzucie rożnym. Minęło parena¶cie minut, a już było 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Khatlego Mphela.

Francuzi, którzy grali w dziesi±tkę po usunięciu z placu gry Yoanna Gourcuffa potrafili zdobyć jedynie bramkę honorow±. Jej autorem był Florent Malouda.

Trójkolorowi zawiedli na całej linii i opuszczaj± Afrykę z wielkim wstydem. Raymond Domenech nie utrzyma posady.

Francja - RPA 1:2 (0:2)
Florent Malouda (70) - Bongani Khumalo (20.), Katlego Mphela (37.)

Żółta kartka: Abou Diaby.
Czerwona kartka: Yoann Gourcuff (26).
Sędzia: Oscar Ruiz (Kolumbia).
Widzów: 39 415.

Francja: Hugo Lloris - Bacary Sagna, William Gallas, Sebastien Squillaci, Gael Clichy - Alou Diarra (82. Sidney Govou), Abou Diaby, Yoann Gourcuff, Franck Ribery - Andre-Pierre Gignac (46. Florent Malouda), Djibril Cisse (55. Thierry Henry).

RPA: Moeneeb Josephs - Anele Ngcongoa (55. Siboniso Gaxa), Bongani Khumalo, Aaron Mokoena, Tsepo Masilela - MacBeth Sibaya, Thanduyise Khuboni (78. Teko Modise), Steven Pienaar, Siphiwe Tshabalala - Katlego Mphela, Bernard Parker (68. Siyabonga Nomvete).