2007-11-13

Mark Messier, Ron Francis, Al MacInnis i Scott Stevens to nowi członkowie Galerii Sław NHL. Kapituła włączyła ich w poniedziałek do tego zaszczytnego grona.

Najbardziej znanym z nich jest bez wątpienia Mark Messier. Zawodnik ten najlepsze lata swojej kariery spędził w Edmonton Oilers, w barwach których wywalczył aż 5 tytułów mistrzowskich. Puchar Stanleya zdobył także grając w New York Rangers.

Kanadyjczyk dwukrotnie wybierany był najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi (MVP), cztery razy wystąpił w meczu gwiazd. W 25-letniej karierze zdobył łącznie 1887 punktów (694 bramki i 1193 asysty). W klasyfikacji wszech czasów wyprzedza go jedynie Wayne Gretzky!

Rob Francis to dwukrotny triumfator Pucharu Stanleya z Pittsburgh Penguins. W klasyfikacji "kanadyjskiej" (bramki i asysty) zajmuje czwarte miejsce z 1798 punktami. Z kolei Al MacInnis tytuł mistrzowski wywalczył tylko raz, ale jest za to mistrzem olimpijskim z Salt Lake City.

Czwarta z nowych "sław", Scott Stevens, w barwach New Jersey Devils trzykrotnie wznosił do góry Puchar Stanleya. Należał do jednych z najlepszych obrońców ligi, co nie przeszkodziło mu w zdobyciu 908 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej.

Do zaszczytnego grona sław NHL dołączył również znany działacz i menedżer, Jim Gregory.