Gawron: reaktywacja!

2010-08-16

Marcin Gawron nie zwalnia tempa, po wygraniu Mistrzostwa Polski. Zdobył Akademickie Mistrzostwo Europy, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni zaliczył już 2 finały Futuresów. Jeden z nich właśnie wygrał.

W słowackim mieście Piestany odbyły się pod rząd dwa turnieje rangi Futures. W obu do finału doszedł Marcin Gawron. Za pierwszym razem nie udało mu się wygrać. Za drugim, zdeklasował rywala, Czecha Marka Michalickę pokonując go 6:3, 6:1. Utalentowany Czech miał być groźnym przeciwnikom, kiedyś udało mu się pokonać m.in. Jerzego Janowicza.

"Najtrudniejszy był półfinał. Grałem z Francuzem Florianem Reynet, z którym tydzień wcześniej  przegrałem w finale. Pokazałem charakter, wygrałem po 4-o godzinnej walce". - mówi Mistrz Polski. "Pierwszy set trwał 2 godziny 15 minut. Przegrywałem już 1:4 i Francuz prowadził 40:0 przy swoim serwisie. Wygrałem dwie ważne piłki i cały set się odwrócił. Wygrałem go w Tiebreaku, broniąc jeszcze 2 piłki setowe. Drugi set wygrał Florian, ale w trzecim secie znowu grałem pewnie i dokładnie. Rewanż się udał" - dodaje Gawron.

Ostatnie 3 tygodnie były dla Gawrona bardzo udane. Grając w dwóch turniejach na Słowacji zdobył aż 28 punktów ATP. 31 lipca triumfował w Akademickich Mistrzostwa Europy w portugalskiej Coimbrze. "Mistrzostwo Polski miało dla mnie symboliczne znaczenie, przełamałem złą passę, odbudowałem się mentalnie - mówi zawodnik Siemens Tennis Team. "Zdobyłem Mistrzostwo Europy, a teraz czas na odbudowę rankingu. Liczę na dobre występy i dużo punktów" - dodaje z uśmiechem Gawron.

Akademickie Mistrzostwa Europy w Coimbrze w Portugalii były największą tego typu imprezą tenisową w historii. Wzięło w niej udział 25 reprezentacji z całej Europy. Gawron reprezentował Akademię Leona Koźmińskiego. Jest liderem reprezentacji, w której skład wchodzą Andrzej Kapaś, Jan Serdakowski i Witalis Kozanowski. Złoty medal polskich tenisistów to ogromny sukces polskiego sportu akademickiego.

"Atmosfera była niesamowita, organizacja, na poziomie co najmniej Challengerów ATP. Myślę że niejeden turniej ATP czy WTA nie powstydził by się tamtej oprawy i atmosfery" - mówi Gawron. "Poziom w półfinale i finale był naprawdę wysoki. W decydującym meczu finałowym wygrałem z Chorwatem 5:7 7:6 (8) 6:2  Kiedy wchodziliśmy na podium, strzelały szampany i fajerwerki. Nie spodziewaliśmy się takiej pompy - uśmiecha się złoty medalista.

W najbliższym czasie Marcin Gawron, zawodnik Siemens Tennis Team, zagra w futuresie w Olsztynie i Poznaniu.