Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Gollob wygrywa w Słowenii!

2008-04-28

 Świetny występ Tomasza Golloba w pierwszych zawodach tegorocznego cyklu Grand Prix! Żużlowiec Stali Gorzów zwyciężył w Grand Prix Słowenii, rozegranym na torze w Krsku.

Gollob zawody w Krsku rozpoczął średnio. Nic nie wskazywało, by nasz żużlowiec miał skończyc turniej na najwyższym stopniu podium. W swoim pierwszym starcie, Gollob przyjechał ostatni, przegrywając z Nikim Pedersenem, Gregiem Hanckockiem i Frederikiem Lindgrenem. Później było już nieco lepiej i dwukrotnie Polak przyjeżdżał za plecami zwycięzcy biegu. W innych biegach rakietowymi motocyklami imponowali jednak Niki Pedersen, Andreas Jonsson i Hans Andersen. Byli szybcy, świetnie "spasowani" z torem i wydawało się, że to zawodnicy ze Skandynawii stoczą między sobą walkę o triumf w Krsku.

Po dwunastym biegu nad stadionem przeszła solidna ulewa. Opady deszczu zdecydowanie zmieniły przebieg rywalizacji. Tor zrobił się przyczepny, nie nadawał się już tak dobrze do szybkiej, efektownej jazdy. O kolejności na mecie decydował od tego momentu dobry start i walka na pierwszym łuku. Faworyci mieli problem z dopasowaniem motocykli do toru. Doświadczonemu Gollobowi zaś taki obrót spraw odpowiadał, bo na ciężkim torze zaliczył dwa zwycięstwa i zapewnił sobie awans do turnieju głównego.

W półfinale, najbardziej utytułowany polski żużlowiec odprawił z kwitkiem Andersena, Jasona Crumpa i Nielsa Kristiana Iversena. Finał rozegrano na raty. Pod taśmą spotkali się Gollob, Niki Pedersen, Hans Andersen i Andreas Jonsson. Ten ostatni nie opanował nerwów i wjechał w w taśmę. W powtórce, najlepiej wystartowali - jadący odpowiednio z pierwszego i drugiego pola startowego - Gollob i Pedersen. Po wejściu w pierwszy łuk, Polak wyszedł na prowadzenie i nie oddał zwycięstwa. Był to 12. triumf Golloba w cyklu Grand Prix.

W Krsku startowało jeszcze dwóch Polaków, Rune Holta i Krzysztof Kasprzak. Pierwszy skończył turniej na 15. miejscu, Kasprzak uplasował się na 12. pozycji.

Kolejne zawody z cyklu Grand Prix odbędą się 10 maja w Lesznie.

Finał Grand Prix Słowenii w Krsku: Gollob, N.Pedersen, Andersen, Jonsson (t).

Klasyfikacja generalna: 1. Tomasz Gollob (Polska) - 19, 2. Nicki Pedersen (Dania) - 17, 3. Hans Andersen (Dania) - 14, 4. Andreas Jonsson (Szwecja) - 12, 5. Jason Crump (Australia) - 10, 6. Lukas Dryml (Czechy) - 9, 7. Greg Hancock (USA) - 8, 8. Niels Kristian Iversen (Dania) - 8, 9. Matej Zagar (Słowenia) - 7, 10. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 7, 11. Scott Nicholls (Wielka Brytania) - 7, 12. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 6, 13. Chris Harris (Wielka Brytania) - 6, 14. Leigh Adams (Australia) - 5, 15. Rune Holta (Polska) - 5, 16. Bjarne Pedersen (Dania) - 4

ŁM

Fot. Damian Filipowski (mediafoto.org)


Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama