Gran Derbi w półfinale Copa del Rey

2013-01-25

O finał Pucharu Hiszpanii zagrają Real z Barceloną i Atletico z Sevillą. Pierwsze mecze półfinałowe zaplanowano na 30 i 31 stycznia, a rewanże - 27 i 28 lutego.

W pierwszym meczu ćweirćfinałowym FC Malaga sprawiła niespodziankę, remisując na Camp Nou 2:2. Wyrównującego gola udało im się strzelić w samej końcówce spotkania, podczas gdy grali w 10. W meczu rewanżowym sensacja wisiała w powietrzu, bo do przerwy utrzymywał się wynik 1:1. Po przerwie na prowadzenie wyprowadził Barcę Gerard Pique, jednak Roque Santa Cruz wkrótce wyrównał. Wszystko wskazywało na dogrywkę. Gracze z Kataloniii jednak nie poddali się i do końca walczyli o rozstrzygnięcie meczu bez dodatkowego czasu. Gole Iniesty i Messiego zadecydowały, że do półfinału awansowali zawodnicy Tito Vilanovy.

Aby zagrać w finale muszą najpierw pokonać Real Madryt. Królewscy wygrali z Valencią 2:0, a w spotkaniu rewanżowym padł remis 1:1.

W drugim meczu półfinłowym spotkają się piłkarze Atletico Madryt i FC Sevilli. Pierwsi wyeliminowali Betis Sewilla (2:0, 1:1), a drudzy pokonali Real Saragossę (0:0, 4:0).