Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Grand Prix - Bydgoszcz 2009

2009-10-16

Jeżeli planów organizatorom nie popsuje deszczowa aura w sobotę  podczas ostatniego turnieju z cyklu Grand Prix 2009 w Bydgoszczy poznamy  najlepszego żużlowca na świecie. Warto dodać, że zawody o Wielką Nagrodę Polski oglądać będzie ponad 15 tysięcy miłośników speedwaya.

Tomasz Gollob stoi przed ogromną szansą zdobycia tytułu mistrza świata. Jednakże żeby tak się stało, nie tylko musi nad Brdą wygrać, ale i liczyć, że Jason Crump zanotuje mniej niż 8 punktów w klasyfikacji generalnej. Ponadto chrapkę na więcej niż brąz ma zawodnik miejscowej Polonii i rewelacja tegorocznego cyklu Grand Prix – Emil Sajfutdinow. Rosjanin traci do naszego rodaka zaledwie 2 oczka. Gollob ma trochę trudniejsze zadanie, bo do Crumpa musi odrobić 17 punktów.

O sobotnich, zarówno jeżeli chodzi o pogodę, jak i to co się będzie działo na torze można powiedzieć – „wszystko się może zdarzyć”. Warto dodać, że Gollobowi w tym roku sprzyja szczęście, a to już jak mawiają fachowcy – połowa sukcesu. Wiadome, jest, że to popularny „Crumpi” będzie musiał się bronić i dojechać do bezpiecznego etapu zawodów. Kontuzja z którą przez ostatnie tygodnie zmagał się „Kangur” podobno jest już wyleczona. W Bydgoszczy na pewno zweryfikuje to walka na torze. Oprócz pasjonująco zapowiadającej się walki o „pudło”, niemniej ciekawie powinno być w rywalizacji o ósemkę. Rune Holta tanio skóry nie sprzeda, tym bardziej, że do Lindgrena i Andersena traci tylko 3 punkty.

Grand Prix Polski, Bydgoszcz
17.10.2009 rok, godz: 19:00
Sędzia: Anthony Steele

Lista startowa:

1    Jason Crump    Australia
2    Hans Andersen    Dania
3    Chris Harris    Wielka Brytania
4    Tomasz Gollob    Polska
5    Greg Hancock    USA
6    Grzegorz Walasek    Polska
7    Fredrik Lindgren    Szwecja
8    Leigh Adams    Australia
9    Sebastian Ułamek    Polska
10    Scott Nicholls    Wielka Brytania
11    Andreas Jonsson    Szwecja
12    Nicki Pedersen    Dania
13    Rune Holta    Polska
14    Emil Sajfutdinov    Rosja
15    Kenneth Bjerre    Dania
16    Adrian Miedziński    Polska
R1    Grzegorz Zengota    Polska
R2    Krzysztof Buczkowski    Polska

Radosław Ząb

GRAND PRIX POLSKI NA ŻYWO!

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama