Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Grand Prix Europy – 6 maja

2006-05-05

     Już w najbliższą sobotę Wrocław stanie się stolicą światowego speedwaya, bowiem właśnie 6 maja w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się Dominet Bank European Speedway Grand Prix. Będzie to druga eliminacja indywidualnych mistrzostw świata na żużlu. Na torze Stadionu Olimpijskiego zobaczymy najlepszych żużlowców na świecie, w tym także czterech Polaków: Golloba, Hampela, Protasiewicza i Kasprzaka. Start do pierwszego biegu o 19.00.

N.Pedersen, T.Gollob, Rickardsson, Crump... i może Hampel

Faworytów do zdobycia nagrody Grand Prix Europy jest kilku. Obok sześciokrotnego mistrza świata Szweda Tonny Rickardssona do sobotniego zwycięstwa typowani są: Australijczyk Jason Crump (reprezentujący na co dzień barwy miejscowego Atlasa), a także Tomasz Gollob i zwycięzca pierwszej eliminacji w Krsku Nicki Pedersen. Zagadką dla kibiców i fachowców żużlowego rzemiosła jest występ Jarka Hampela. Zawodnik WTS-u słabo zaprezentował się w słoweńskim Krsku zajmując dopiero 13 pozycję; w lidze popularny „Mały" także nie notuję udanych występów. „ Niedosyt po GP w Krsku pozostał, jednakże w następnym GP będę się starał dużo lepiej. W Słowenii nie dysponowałem zbyt szybkim sprzętem i będę musiał parę rzeczy pozmieniać" - komentował swój występ Hampel. Czy odnajdzie wysoką formę w sobotniej GP ?

Tłoczno na Olimpijskim!

W sobotni wieczór w okolicach Stadionu Olimpijskiego szykuje się prawdziwy „ścisk", bowiem w jednym czasie odbędą się dwie imprezy tuż obok siebie.  Już od 10 lat tradycją  wrocławskiej Grand Prix jest odbywający się od południa piknik na terenie przylegającym do stadionu. W godzinach popołudniowych na Polach Marsowych, a więc tam gdzie zazwyczaj tworzony był parking dla fanów „czarnego sportu" rozpoczną się koncerty, które zapewne potrwają do ok. godziny 22. Z jednej strony „warkot" motocykli i wrzawa kibiców, z drugiej zaś - dźwięki muzyki i entuzjazm rozbawionej młodzieży...


Program imprezy


DZIEŃ TRENINGU PIĄTEK 5 maja


Otwarcie Biura Zawodów 9:00-17:00
Otwarcie Padoku dla zawodników 9:30
Otwarcie stadionu dla zawodników 10:00
otwarcie Biura Akredytacji 10:00
Otwarcie kas biletowych 12:00-18:00
Otwarcie kasy INFO 12:00-18:00
Otwarcie Biura Prasowego 12:00
Otwarcie stadionu dla publiczności 14:30
Trening / zgodnie z oddzielna czasówką/ 15:00 -17:00

DZIEŃ ZAWODÓW SOBOTA 6 maja


Otwarcie Biura zawodów 8:30
Otwarcie stadionu dla zawodników 10:00
Otwarcie kas biletowych 10:00-19:00
Otwarcie kasy INFO 10:00-18:00
Otwarcie biura akredytacji 10:00
Otwarcie Biura Prasowego 14:00
Otwarcie stadionu dla publiczności 17:00
Włączenie oświetlenia 17:45
Gotowość zawodników do prezentacji 18:55
Prezentacja 19:00
Start do pierwszego wyścigu 19:15
Ceremonia dekoracji około 21:50
Pokaz pirotechniczny po dekoracji
Konferencja prasowa około 22:00
Wyłączenie oświetlenia 22:10
ATRAKCJE DLA KIBICÓW

PIĄTEK 5 MAJA
Wrocław -Rynek


Dominet Evening Show - Ekipa promocyjna Dominet Banku rusza na rynek - w godzinach 15.00-17.00 i 19.00-21.00. Rozdają przechodniom i osobom w ogródkach piwnych prospekty informacyjne Dominet Baku z załączonym wnioskiem i atrapą karty. Ekipa promocyjna zachęca ludzi do wspólnej zabawy i do przyjścia na stadion w sobotę . W zamian daje nagrody - gadżety Dominet Banku. Dla najlepiej bawiących się ludzi - specjalna nagroda - bilet na sobotnie Grand Prix .


SOBOTA 6 MAJA
Działania na stadionie przed i w trakcie zawodów:


1. Skoki spadochronowe
tuż przed rozpoczęciem zawodów kibice obecni na stadionie będą mogli obserwować pokaz 6 skoczków , którzy wylądują precyzyjnie na murawie stadionu


2. Ekran diodowy 35m kw.
Nowością i jedną z głównych atrakcji dla kibiców wrocławskiego Grand Prix będzie potężny ekran diodowy 7mx5m
Przed zawodami wyświetlana będzie filmowa historia wrocławskich edycji Grand Prix. Zaprezentujemy również sylwetki zawodników, a w trakcie zawodów widzowie zobaczą szczegóły walki zawodników wraz z powtórkami najciekawszych sytuacji na torze dzięki współpracy w wozem transmisyjnym Canal+

3. Biało - czerwony stadion.
Wszyscy kibice będą mogli stworzyć wielką flagę narodową . Z karteczek / które kibice znajdą na siedzeniach w swoich sektorach / na sygnał spikera wszyscy podniosą kartki. Przelatujący w tym czasie nad stadionem samolot uwieczni na zdjęciu biało-czerwony Stadion Olimpijski.

4. Zabawy w poszczególnych sektorach
Animatorzy sektorowi wyposażeni w tuby i gadżety zachęcać będą do wspólnej zabawy . Najbardziej aktywni kibice otrzymają w nagrodę tuby i gadżety Dominet Banku.


5. Konkurs na najbardziej narodowo ubranego kibica.
W trakcie trwania zawodów zostanie wybranych trzech najbardziej narodowo ubranych kibiców. Zwycięzców , którzy otrzymają atrakcyjne nagrody od Sponsora Tytularnego Dominet Banku zobaczymy również na telebimie .


Program imprezy z www.wts.pl

Radosław Ząb
radzik@dlastudenta.pl

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama