Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Grand Prix Skandynawii 2010: Gollob faworytem?

2010-08-13

Zarówno Jarosław Hampel jak i Tomasz Gollob są faworytami sobotniego Grand Prix Skandynawii w szwedzkiej Malilli. Warto dodać, że po kontuzji na tor wraca Emil Sajfudinov.

Już po raz siódmy w tegorocznym cyklu GP najlepsi żużlowcy globu będą walczyć o kolejne punkty. Po zawodach w Malilli zostaną tylko cztery turnieje (Gorican, Vojens, Terenzano i Bydgoszcz), które wyłonią mistrza świata. Na dzień dzisiejszy to właśnie dwójka Polaków jest najbliżej historycznego miana - najlepszego żużlowca. Historycznego, bo pierwszego od 37 lat, kiedy to na najwyższym stopniu podium IMŚ stanął w Chorzowie Jerzy Szczakiel. Jak na razie jedyny Polak, który może się poszczycić takim osiągnięciem.

 Z naszej najlepszej pary w lepszej formie zdaje się być Tomasz Gollob, który w ostatnim meczu Elitserien zdobył dla swojej szwedzkiej drużyny Vastervik 16 oczek. Trochę gorzej spisał się Jarosław Hampel. Popularny „Mały” wykręcił 7 punktów dla Vetlandy. Jedno jest pewne; w Malilli Hampel może odskoczyć Gollobowi lub będziemy mieli do czynienia ponownie ze zmianą lidera cyklu Grand Prix. Za „Chudym” przemawia jednak fakt, że przed rokiem na tym torze nie miał sobie równych. Trzeba podkreślić, że do wielkiego ścigania po kontuzji wraca Emil Sajfutdinow – jeden z najbardziej dynamicznych i walecznych jeźdźców tych zawodów w ostatnich dwóch sezonach.

Lista startowa

1. Jason Crump (Australia)
2. Tomasz Gollob (Polska)
3. Emil Sajfutdinow (Rosja)
4. Greg Hancock (USA)
5. Andreas Jonsson (Szwecja)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Rune Holta (Polska)
8. Kenneth Bjerre (Dania)
9. Fredrik Lindgren (Szwecja)
10. Hans Andersen (Dania)
11. Magnus Zetterstroem (Szwecja)
12. Chris Holder (Australia)
13. Jarosław Hampel (Polska)
14. Chris Harris (Wielka Brytania)
15. Tai Woffinden (Wielka Brytania)
16. Thomas H. Jonasson (Szwecja) - dzika karta

Relacja live w Canal +, początek o 19:00

rz

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama