Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Greccy bogowie sprzyjają Huntowi

2011-05-26

Anglik Gary Hunt zostawił swój ślad na greckiej ziemi, wygrywając w niedzielne (22 maja) popołudnie trzeci przystanek Światowej Serii Red Bull Cliff Diving 2011 w Atenach. Jezioro Vouliagmeni było miejscem, w którym odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo i powtórzył swój sukces z finału sezonu 2009. W atmosferze wszechobecnego ducha olimpijskiego Czech Michal Navratil wspiął się na podium i na oczach ponad 9 000 entuzjastycznych widzów zakończył rywalizację na trzecim miejscu. W pierwszej trójce znalazł się też Artem Silchenko, który zajął drugą pozycję. Przystanek wyznaczający półmetek Światowej Serii Red Bull Cliff Diving 2011 odbędzie się w La Rochelle we Francji 18 czerwca 2011 roku.

Gary Hunt, dwudziestosześcioletni Brytyjczyk za oddanie trzeciego skoku w niedzielnych zawodach uzyskał najwyższy wynik ze wszystkich. „Wczoraj ciężko było mi się wczuć w atmosferę zawodów. Ale dziś atmosfera była wspaniała i już od pierwszego skoku czułem się wspaniale. Po złym skoku trzeba go natychmiast wyrzucić z głowy, bo w przeciwnym razie będzie miał on wpływ na kolejne” - powiedział z ulgą Gary Hunt.

Jak oczekiwano na kilka dni przed trzecim przystankiem, zawody te poważnie namieszały w klasyfikacji generalnej, a na podium pojawiła się nowa twarz - Michal Navratil (Czechy) zrobił kolejne postępy i zajął trzecie miejsce, a w tym sezonie dwa razy był piąty. Artem Silchenko z Rosji zajął mocną drugą pozycję i wskoczył na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dzięki swojemu pierwszemu w sezonie 2011 zwycięstwu, Gary Hunt objął ogólne prowadzenie z sumą 49 punktów, wyprzedzając Orlando Duque'a (40 pkt), który na skutek kontuzji musiał wycofać się z rywalizacji i Slava Polyeshchuka z Ukrainy (33 pkt). Walka o miejsca w pierwszej szóstce jest niezwykle wyrównana: między pozycjami czwartą a szóstą jest zaledwie trzypunktowa różnica.

Po inauguracji sezonu na odległej chilijskiej Wyspie Wielkanocnej oraz zawodach na porośniętym bujną roślinnością Jukatanie w Meksyku, Światowa Seria Red Bull Cliff Diving w 2011 roku ponownie zawita do kolebki nowożytnych sportów wyczynowych. W tym niezwykłym miejscu w okolicach jeziora, którego woda przez cały rok utrzymuje stałą temperaturę 24°C, w 2009 roku odbył się wielki finał pierwszego sezonu Serii. Pierwszy przystanek na europejskiej ziemi przyciągnął ponad 9 000 widzów, którzy zgromadzili się na brzegu jeziora Vouliagmeni. Wydarzenie transmitowane było na żywo przez telewizję.  

Półmetek Światowej Serii Red Bull Cliff Diving 2011 rozegrany zostanie w miejscu, w którym w przeszłości rozpoczynał się sezon: 18 czerwca 2011 roku czwarty przystanek ponownie przyciągnie tysiące widzów do starego portu La Rochelle. Będzie to przystanek, w którym Polska będzie miała swojego reprezentanta – Krzysztofa Kolanusa!

WYNIKI 3. PRZYSTANKU

1

Gary Hunt

GBR

471.15 pkt

 

2

Artem Silchenko

RUS

447.10 pkt

 

3

Michal Navratil

CZE

421.35 pkt

 

4

Cyrille Oumedjkane

FRA

364.00 pkt

 

5

Slava Polyeshchuk

UKR

361.10 pkt

 

6

Sasha Kutsenko

UKR

360.20 pkt

 

7

Alain Kohl

LUX

258.00 pkt

 

 

8

Kent De Mond

USA

255.80 pkt

 

 

9

Steven Lobue

USA

246.20 pkt

 

10

Todor Spasov (wc)

BUL

226.35 pkt

 

11

Jorge Ferzuli

MEX

223.60 pkt

 

12

Hassan Mouti

FRA

84.60 pkt (kontuzjowany po Rundzie 1)

 

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama