Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Gwiazdy tenisa na wózkach po raz 9. we Wrocławiu!

2011-06-22

5. lipca startuje IX edycja międzynarodowego turnieju w tenisie ziemnym na wózkach – Wrocław Cup. W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, zawody odbędą się na ziemnych kortach tenisowych przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Finał turnieju Wrocław Cup 2011 rozpocznie się 9. lipca o godzinie 11:00. Wstęp na wszystkie mecze jest wolny!

Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni oraz Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. zapraszają na IX edycję turnieju Wrocław Cup. W tym roku do walki o pulę nagród 15 000 USD zgłosiło się aż 73 zawodników z 18 krajów świata! Do Wrocławia przyjadą reprezentanci m.in. Japonii, Maroka, Chile, Izraela oraz USA. Taka różnorodność na liście zawodników to kolejny dowód, że Wrocław to miejsce spotkań. Turniej objęty jest honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia, a mecenasem turnieju został Lech Janerka, autor takich przebojów jak „Konstytucje” czy „Rower”.

W tym roku najwyżej rozstawionym zawodnikiem jest Austriak Maritn Legner (10. miejsce WTR). „To prawdziwy weteran kortów. W tym roku kończy 50. lat, ale na pewno zafunduje nam niezapomniane sportowe emocje i pokaże tenis na najwyższym światowym poziomie” – mówi Grzegorz Offman, dyrektor turnieju Wrocław Cup 2011. Zdaniem Grzegorza Offmana równie interesujące będą zmagania Tadeusza Kruszelnickiego (najlepszego polskiego zawodnika), który po latach powraca do Wrocławia.

Zdaniem Jacka Wierdaka, jednego z pomysłodawców idei turnieju „Wrocław Cup to nie tylko zawodowy turniej tenisowy na najwyższym światowym poziomie. To także promocja rehabilitacji poprzez sport i aktywnego trybu życia. Zapraszamy na korty wszystkie niepełnosprawne osoby, a także ich rodziny, przyjaciół oraz opiekunów. Goszcząc co roku coraz lepszych zawodników z czołowych miejsc rankingu ITF, pokazujemy na ich przykładzie, jak wspaniale można się spełniać w życiu poprzez sport”.

Sportowa rywalizacja oraz aktywna rehabilitacja, to nie są jedyne wartości prezentowane przez Wrocław Cup. Turniej jest także dowodem na to, że społeczna odpowiedzialność biznesu rzeczywiście istnieje. „Przecież nie chodzi o to, aby tylko mówić, że prowadzimy biznes odpowiedzialny społecznie. Zależy nam na tym, aby nasza firma naprawdę taka była, a Wrocław Cup jest najlepszym przykładem społecznej odpowiedzialności biznesu” – mówi Jacek Wardaszko, rzecznik prasowy Zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A.

Organizatorem Wrocław Cup jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych Aktywni, które istnieje od 1999r.  i od początku swojej działalności zajmuje się aktywizacją oraz integracją osób niepełnosprawnych poprzez sport. Dzięki funduszom publicznym oraz nieocenionemu wsparciu sponsorów prywatnych stowarzyszenie prowadzi zajęcia w tenisie ziemnym na wózkach. Działalność stowarzyszenia finansowana jest przez firmy z branży energetycznej, ubezpieczeniowej oraz przez wiele firm handlowych i usługowych. Po więcej szczegółów dotyczących turnieju Wrocław Cup oraz DSSN Aktywni zapraszamy na oficjalną stronę internetową www.wroclawcup.com

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama