Hogs za mocni dla Devils

2009-04-07

W rozegranym dzisiaj pierwszym w historii meczu nowoutworzonych rozgrywek europejskich - EFAF Challenge Cup Devils Wrocław nie sprostali silnemu rywalowi z Włoch Reggio Emilia Hogs. Wrocławianie przegrali 13:61.

Mimo iż już pierwsza seria ofensywna Świń zakończyła się przyłożeniem Devils nie zamierzali odpuścić Włochom. Diabły toczyły wyrównany bój z faworyzowanymi Hogs do połowy drugiej kwarty.

Druga seria zagrań ofensywnych klubu mającego swoją siedzibę na Stadionie Olimpijskim zakończyła się przyłożeniem. Dwa ładne podania rozgrywającego Krzysztofa Wydrowskiego pozwoliły Diabłom wprowadzić piłkę w pole punktowe rywali. Adresatem podania na przyłożenie był Jacek Szuszkiewicz. Po udanym podwyższeniu za jeden punkt Devils wyszli na prowadzenie.

Wydawało się, że do końca spotkania wrocławianie będą trudnym rywalem dla Włochów. Jednak, po fantastycznej akcji powrotnej w wykonaniu zawodnika Devils i doprowadzeniu piłki na 9 jard przed polem punktowym rywali nie udało się gospodarzom postawić kropki nad i. Podanie Wydrowskiego zostało przechwycone, a Diabły straciły wiarę w zwycięstwo.

Od tego momentu grę zdominowali goście. W drugiej i trzeciej kwarcie po kilka razy punktowali. W tych kwartach nie pozwolili wrocławianom przeprowadzić żadnej skutecznej akcji punktowej. Ostatnie punkty dla gospodarzy zdobył Adam Lary wykonując efektowną, 98-jardową akcję powrotną po wykopie Hogs.

Mimo aż pięciu przechwytów, niezłe zawody rozegrał Krzysztof Wydrowski, który w tym roku zmienił barwy. Wcześniej grał w innej wrocławskiej drużynie - The Crew. W składzie Hogs szczególnie wyróżnił się duetu running backów - Niles Mittash i Luca Callegati. Dobrze zagrał też skrzydłowy Manuel Diaz.

Devils Wrocław - Reggio Emilia Hogs 13:61 (7:19, 0:19, 0:20, 6:3)