Inter górą, Cambiasso bohaterem

2007-12-24

Wczoraj odbyły się 266. derby Mediolanu. Ich poziom mocno rozczarował, gdyż obie ekipy skupiły się głównie na obronie. Zwyciężył Inter, a wszystko dzięki nieporadności Didy.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli szybko zdobyć bramkę. Już w 4. minucie ciekawą akcję zaprezentował Maicon, który dokładnie zacentrował do niepilnowanego Ibrahimovića. Szwed uderzył jednak bardzo niecelnie.

Na odpowiedź Milanu nie trzeba było zbyt długo czekać, z tym że okazała się ona skuteczna. Przed polem karnym sfaulowany został Inzaghi, a do rzutu wolnego podszedł Pirlo. Włoch przymierzył idealnie w okienko bramki Julio Cesara i zrobiło się 1:0 dla "rosso-nerrich".

Gracze Roberto Manciniego natychmiast ruszyli do odrabiania strat i byli bliscy wyrównania, jednak Jimenez trafił w poprzeczkę. Co nie udało się jemu, udało się Julio Cruzowi. Argentyńczyk mimo asysty trzech obrońców rywala zdobył gola w 36. minucie. Do przerwy zatem remis.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Milanu, jednak były one bardzo nieporadne. Odgryzać próbował się Inter, ale Chivu i Cambiasso nie dali rady zaskoczyć Didy. Temu drugiemu udało się to jednak w 63. minucie, kiedy udrzył potężnie...w środek bramki. Brazylijski bramkarz "rosso-nerrich" nie wiadomo czemu rzucił się na lewą stronę i przy uderzeniu pomocnika gospodarzy nie dał sobie żadnych szans.

Potem ataki stały się udziałem obu ekip. Zarówno Inter jak i Milan mieli kilka dogodnych sytuacji, ale żadna ze stron nie potrafiła ich wykorzystać. Ostatecznie "nerro-azzurich" zwyciężyli 2:1, powiększając przewagę w tabeli nad wszystkim rywalami. Droga po kolejne mistrzostwo Włoch wydaje się coraz prostsza.

Inter Mediolan - AC Milan 2:1 (1:1)
Cruz (36.), Cambiasso (63.) - Pirlo (18.)

Składy:

Inter: Cesar - Chivu, Maicon, Cordoba, Samuel (37. Materazzi), Maxwell, Cambiasso, Jimenez (79. Pepe), Ibrahimovic, Cruz (86. Suazo)

Milan: Dida - Oddo, Nesta, Kaładze, Maldini, Gattuso (46. Emerson), Pirlo, Ambrosini, Kaka, Seedorf (57. Serginho), Inzaghi (46. Gilardino)

Sędzia: Emido Morganti