Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jan Urban przed meczem Pucharu Polski: spodziewamy się najsilniejszej Arki Gdynia

2017-08-09

W środę 9 sierpnia odbyła się konferencja prasowa drużyny Śląska Wrocław przed meczem z Arką Gdynia w Pucharze Polski i Termalicą Bruk-Bet Niecieczą w Lotto Ekstraklasie. Przy okazji drużyna ze stolicy Dolnego Śląska zaprezentowała nowego zawodnika – Bobana Jovicia. Jest to prawy obrońca, który do WKS-u przybył na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. 

Konferencja prasowe Śląska Wrocław

- Cieszymy się z tego transferu, bo dużym problemem okazała się dla nas kontuzja Kamila Dankowskiego. Był to nieprzewidywalny ubytek kadrowy, więc musieliśmy działać. Rynek zawodników zwężał się coraz bardziej, a liga zbyt wcześnie się u nas zaczyna, żeby dopiąć wszystkie formalności, z których bylibyśmy zadowoleniMówi Adam Matysek, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

- Jestem bardzo zadowolony, że zostałem nowym piłkarzem Śląska Wrocław. Pierwszy raz, kiedy pan Matysek do mnie zadzwonił, od razu byłem zainteresowany powrotem do Polski, ponieważ znam tą ligę i wasz język Dodał Boban Jović, nowy zawodnik wrocławskiej drużyny.

- Od samego początku myśleliśmy o wzmocnieniach. Być może bardziej o stoperze niż o bocznym obrońcy, ale kontuzja Dankowskiego zmusiła nas, aby patrzeć na tę pozycję uważniej. Cieszę się, że się udało, bo wydaje mi się ze jest to sprawdzony zawodnik Twierdzi Jan Urban, trener Śląska Wrocław.

Padło wiele pytań dotyczących samych warunków przejścia prawego obrońcy do Wrocławskiego Klubu Sportowego. Adam Matysek potwierdził, że z Bursasporem udało się szybko dojść do porozumienia, a kwota za ewentualny pierwokup Bobana Jovicia jest już ustalona. Władze Śląska bardzo cieszą się z dokonanego transferu, ponieważ Słoweniec uczestniczył w okresie przygotowawczym w Turcji, także jego forma do gry powinna być na wysokim poziomie.

- Szukaliśmy rozwiązania, aby znaleźć zawodnika, który jest w rytmie treningów i przeszedł pełny okres przygotowawczy bez kontuzji. Jest to często trudne zadanie, więc cieszymy się, że trafiliśmy na Bobana, bo to jest zawodnik, który zna polską ligę i mentalność. Na pewno szybko wkomponuje się w drużynęPodkreślał Jan Urban.

Pojawiają się jedynie obawy dotyczące formy nowego zawodnika w meczach oficjalnych, ponieważ Boban Jović występował rzadko w tureckiej drużynie, a Bursaspor często zmieniał trenerów, co utrudniało aklimatyzację w tym klubie. Oby było lepiej we wrocławskiej drużynie. Nowy prawy obrońca o miejsce w składzie walczyć będzie najprawdopodobniej z Igorem Tarasovsem.

Padły także pytania dotyczące zbliżającego się meczu z Arką Gdynia w Pucharze Polskim. Jan Urban dał jasno do zrozumienia, że nie będzie korzystał tylko z podstawowej jedenastki, ponieważ są zawodnicy z ławki, którzy także chcieliby zagrać.

- Puchar polski to jest super sprawa i nie można z niego rezygnować. Warto w nim grać i wygrywać!Dodał trener wrocławskiego klubu.

Jan Urban twierdzi, że na początku sezonu w lidze jest dużo niespodzianek, a dzisiejsze różnice punktowe są bardzo niewielkie. Na razie trudno powiedzieć, które drużyny są w formie, gdyż jest za wcześnie, aby o tym mówić. Dalsze poczynania Śląska Wrocław zobaczymy 10 sierpnia o 20:00 w meczu Pucharu Polski na Stadionie Miejskim w Gdyni.

PW

fot. materiały prasowe

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama