Janowicz odpadł z Australian Open

2014-01-17

Jerzy Janowicz pożegnał się z turniejem wielkoszlemowym Australian Open w trzeciej rundzie. Pokonał go Florian Mayer.

Polak rozegrał dwa męczące starcia na początku turnieju - najpierw był pięciosetowy pojedynek z reprezentantem gospodarzy Jordanem Thompsonem, a potem zacięty, czterosetowy pojedynek z Hiszpanem Pablo Andujarem. Wykończony tymi spotkaniami i upałami nie dał rady stawić czoła Florianowi Mayerowi. Niemiec dość łatwo wygrał w trzech setach. Po meczu Janowicz przyznał, że nie był dobrze przygotowany do tegorocznego turnieju w Melbourne, gdyż nie trenował wystarczająco dużo przed rozgrywkami z powodu kontuzji stopy.

W turnieju nie ma już także Michała Przysiężnego, który w drugiej rundzie dał się pokonać Francuzowi Stephanowi Robertowi. Polak prowadził zacięty pojedynek, ale ostatecznie przegrał mecz w czterech setach.

Niespodzianką w drabince panów była porażka już w drugiej rundzie Juana Martina Del Potro, rozstawionego z numerem 5. Pokonał go Hiszpan Roberto Bautista Agut wynikiem 6:4, 3:6, 7:5, 4:6, 5:7.

W turnieju wciąż gra Agnieszka Radwańska. Gładko przeszła drugą rundę, w której pokonała Olgę Govortsową 6:0, 7:5. W następnej fazie na Polkę czeka Rosjanka Anastazja Pawliuczenkowa.