Jerzy Janowicz odpadł z Australian Open!

2013-01-18

Jerzy Janowicz swój debiut w Australian Open zakończył na rundzie trzeciej. Polak przegrał z Hiszpanem Nicolasem Almagro 6:7 (3-7), 6:7 (4-7), 1:6.

Pierwsze dwa sety były wyrównane i zakończyły się zwycięstwem Hiszpana dopiero w tie-breaku. Dawały nadzieję, że Janowicz jeszcze powalczy w tym meczu. Niestety set trzeci wyglądał całkiem inaczej. Polak był zdecydowanie słabszym zawodnikiem i Almagro, mimo dużych kłopotów z zaserwowaniem pierwszego podania, oddał naszemu zawodnikowi tylko jednego gema. Atutem Polaka był dobry serwis, jednak w dłuższych wymianach prezentował się już znacznie słabiej od rywala. Mecz nie był łatwym zadaniem dla Łodzianina, tym bardziej, że grał z kontuzją prawej dłoni.

Na szczęście dobre wieści doleciały do nas z singla kobiecego. Agnieszka Radwańska awansowała do czwartej rundy, bez problemu wygrywając z Brytyjką Heather Watson 6:3, 6:1. W kolejnej rundzie Polka zmierzy się z Serbką Aną Ivanović, która wygrała ze swoją rodaczką Jeleną Janković 7:5, 6:3.

Dużą niespodzianką dnia czwartego była porażka Petry Kvitovej. Czeszka przegrała z nierozstawioną w turnieju Laurą Robson po trzech zaciętych setach. Pierwszy nie wskazywał na sensację, jaką sprawi Brytyjka. Kvitova z łatwością wygrała set do 2. W drugim przyszło załamanie formy i Czeszka wywalczyła tylko 3 gemy. W ostatnim secie obie panie dały z siebie wszystko. Do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebowały aż 20 gemów. Ostatecznie całe spotkanie wygrała Brytyjka wynikiem 2:6, 6:3, 11:9.