Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Joy Ride, konie w basenie i I edycja AZS MTB CUP

2013-05-29

„Po czym poznać, że odbył się mecz w waterpolo?” Tym dowcipem-zagadką powitał zawodników spiker na szczycie góry Wdżar w Kluszkowcach, gdzie usytuowane były start i meta pierwszej edycji tegorocznego cyklu AZS MTB CUP.

Wyścig cross country był jedną z konkurencji w ramach weekendowego festiwalu Sony Vaio Joy Ride Fest 2013. Nad Zalew Czorsztyński zjechało setki wielbicieli dwóch kółek, w tym również kilkadziesiąt osób, szczególnie lubiący XCO. Jako pierwsze na trasę ruszyły najmłodsze kategorie, czyli żak/żaczka, młodzik/młodziczka, którzy rywalizowali na skróconej pętli wokół szczytu góry Wdżar. Niedługo po nich wystartowali junior młodszy/juniorka młodsza i juniorka. Trzeci wyścig tego dnia to rywalizacja juniorów, U-23 i elity kobiet oraz kategorii masters. Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Stefania Reszel z licznie reprezentowanego tego dnia KS Luboń Skomielna Biała. Druga na mecie Daria Gwiazdowska (KUL Lublin) była jednocześnie pierwsza w klasyfikacji AZS, bo należy pamiętać, że AZS MTB CUP to również Akademicki Puchar Polski w kolarstwie górskim. Ostatni na starcie stanęli mężczyźni, którzy mieli do pokonania osiem rund trasy. Trasa – około dwukilometrowa, szalenie urozmaicona pętla, przecinała tor trialowy, zjazd fragmentem trasy DH, aby chwilę później ponownie wspinać się „pod prąd” innego fragmentu ścieżki DH, trawiaste trawersy, kamieniste zjazdy – to wszystko stanowiło o tym, że runda była bardzo trudna - szczególnie po dwudniowych opadach deszczu. Klasę pokazał Adrian Rzeszutko, który przyjechał z dużą przewagą nad drugim Albertem Głową. Podium w elicie mężczyzn uzupełnił Jakub Surówka. W kategorii U-23 triumfował Patryk Kaczmarczyk. Reprezentant Politechniki Wrocławskiej wygrał również klasyfikację AZS. Drugi dojechał Krzysztof Łukasik (Politechnika Warszawska/WKK), a jako trzeci linię mety minął Mateusz Brzozowski z Uniwersytetu Warszawskiego.

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki we wszystkich kategoriach wiekowych zostali nagrodzeni medalami i nagrodami rzeczowymi: okularami Goggle, odżywkami i suplementami diety Nutrend, oponami Kenda, licznikami rowerowymi Bion, produktami Muc-Off i wieloma innymi. Ci którzy zajęli miejsca poza podium mieli szansę na nagrody w losowaniu. Wśród cennych fantów znalazły się m.in. kaski Naxa, oraz pakiety treningowe od TrainWithWatts.

Kolejna edycja AZS MTB CUP zawita 20 lipca do Zieleńca w Kotlinie Kłodzkiej. Aha, puenta: „… po koniach w basenie” :)

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama