Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Jure Zdovc: Bardziej chcieliśmy zwyciężyć

2009-09-09
 Słoweńcy idą jak burza w rozgrywkach grupowych EuroBasketu. Po dwóch spotkaniach mają komplet zwycięstw. Ostatni mecz wygrali z wyżej notowaną Serbią. Zobacz co po meczu mówili trenerzy i zawodnicy.


- Chciałem pogratulować wygranej naszym przeciwnikom, byli dzisiaj lepszym zespołem i zasłużenie wygrali. Być może nie byliśmy właściwie przygotowani po ciężkim meczu wczorajszego wieczoru przeciwko Hiszpanii. Nie graliśmy takiej defensywy jak wczoraj i mając młody zespół, dużym osłabieniem był fakt, że wczesne 2 faule złapał Nenad Krstić i musiał usiąść na ławce. Bez niego znacznie straciliśmy na sile pod koszem. Jutro zagramy z Wielką Brytanią, w ich składzie jest kilku groźnych graczy podkoszowych, musimy więc skutecznie walczyć o zbiórki by kontrolować sytuację - skomentował spotkanie ze Słowenią Dusan Ivkovic, trener reprezentacji Serbii.


- Słowenia była lepsza dzisiaj od nas, nie byliśmy dzisiaj do końca przygotowani po wczorajszej wygranej. Teraz musimy skoncentrować się na jutrzejszym meczu, nie mamy czasu by rozpamiętywać dzisiejszej przegranej - dodał skrzydłowy reprezentacji Serbii Novica Velickovic.


- Sądzę, że wygraliśmy z uwagi na dwa czynniki - bardziej od przeciwników chcieliśmy zwyciężyć, a przeciwnicy do tego mieli za sobą bardzo ciężki mecz w dniu wczorajszym. Trzecim czynnikiem byli na pewno nasi kibice, którzy pomogli nam dzisiaj dać z siebie 120%. Jestem bardzo szczęśliwy z możliwości rywalizacji trenerskiej z Dusanem Ivkoviciem, dzisiejszy wynik nie jest tu najważniejszy i mam nadzieję, że w przyszłości ponownie poprowadzimy zespoły przeciwko sobie. Jutrzejszy mecz przeciwko Hiszpanii to nowy dzień i nowy mecz - na pewno będziemy dobrze do niego przygotowani - mówił szczęśliwy Jure Zdovc, trener reprezentacji Słowenii.

- Jestem bardzo szczęśliwy po wygranej przeciwko tak utalentowanemu zespołowi jak Serbia. Nie było łatwo wygrać, ale zagraliśmy jeszcze lepiej niż wczoraj, do tego wiele razy zatrzymaliśmy przeciwników w defensywie - podsumował Erazem Lorbek, środkowy reprezentacji Serbii.

(ip)Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama