Klęska Zagłębia

2011-03-05

W meczu 17. kolejki Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało wysoko w Zabrzu z Górnikiem. Wynik 1:5 to klęska ekipy Marka Bajora.

Trzeba przyznać, że to był dzień gospodarzy. Nie dość, że zagrali lepiej, to jeszcze mieli mnóstwo szczęścia do pięknych goli. No i trochę pomógł im sędzia. Niemniej wygrana zabrzan tego dnia nie podlegała dyskusji.

Początek meczu był słaby w wykonaniu obu ekip. Gra toczyła się głównie w środku pola, a z ataków niewiele wynikało. Nieco lepiej prezentowali się zabrzanie, ale nie na tyle, by Zagłębiu zagrozić.

W 36. minucie fantastycznym strzałem w okienko popisał się jednak Aleksander Kwiek i stadion oszalał ze szczęścia. Miedziowych to zaskoczyło, więc pozwolili oni rywalom na strzelenie jeszcze jednego gola przed przerwą. Tym razem celną główką popisał się Adam Banaś. Co do prawidłowości zdobycia tej bramki można mieć jednak obiekcje, bowiem piłka raczej linii bramkowej nie przekroczyła.

Druga połowa to już dominacja graczy Adama Nawałki. W 58. minucie wspaniałym wolejem popisał się Daniel Sikorski i było 3:0. Następnie Michal Gasparik wykorzystał błąd obrony Miedziowych i Dawida Plizgi, który złamał pułapkę ofsajdową i podwyższył prowadzenie gospodarzy. Dzieła zniszczenia dopełnił wspaniałym strzałem technicznym Robert Jeż. Zagłębie stać było jedynie na bramkę Szymona Pawłowskiego w 62. minucie.

Górnik Zabrze - Zagłębie Lubin 5:1 (2:0)
Aleksander Kwiek (36.), Adam Banaś (45.), Daniel Sikorski (58.), Michal Gašparík (68.), Róbert Jež (90.) - Szymon Pawłowski (62.)

Górnik: 1. Adam Stachowiak - 2. Michał Pazdan (67, 24. Michael Bemben), 25. Adam Banaś, 3. Mariusz Jop, 21. Mariusz Magiera - 5. Grzegorz Bonin, 16. Adam Marciniak, 6. Aleksander Kwiek (77, 81. Róbert Jež), 10. Daniel Sikorski (90, 19. Mariusz Przybylski), 88. Michal Gašparík - 22. Tomasz Zahorski.

Zagłębie: 50. Bojan Isailović - 21. Bartosz Rymaniak, 4. Michał Stasiak, 3. Csaba Horváth, 15. Przemysław Kocot - 20. David Abwo, 14. Damian Dąbrowski (55, 88. Kamil Wilczek), 25. Łukasz Hanzel, 7. Dawid Plizga, 23. Szymon Pawłowski - 10. Deniss Rakels (66, 99. Mouhamadou Traoré).

Żółte kartki: Pazdan, Zahorski, Kwiek - Dąbrowski, Wilczek, Hanzel.

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock).