Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Kolarskie szaleństwo w sobotę w Olsztynie!

2006-09-05

 W sobotę, 9 września, w Lesie Miejskim w Olsztynie odbędzie się ostatnia w tym sezonie eliminacja SUPERLIGA 2006 - Downhill Wąwóz. Nadchodzące spotkanie zakończy rywalizację w konkurencji Downhill. Wcześniej, pod koniec sierpnia, zwycięstwo w klasyfikacji 4cross zapewnił sobie Grzegorz Borodajko. W sobotę poznamy też nazwiska najlepszych zawodników kolarstwa grawitacyjnego w Polsce.

Podczas olsztyńskiego turnieju zawodnicy będą mieli do pokonania 350 metrów. Zjazd będzie stanowił połączenie klasycznego Downhillu (slalom między drzewami, uskoki) z licznymi elementami toru do 4crossu (hopy - podwójne i pojedyncze, banda). Zawodnicy będą mieli dodatkowo do pokonania specjalne drewniane kładki. Start będzie odbywał się z rampy startowej. Po indywidualnych przejazdach eliminacyjnych 32 najszybszych wystartuje w finale zawodów.

Udział w zawodach może wziąć każdy, kto zgłosi się do eliminacji. Nie trzeba być wyjątkowo utalentowanym kolarzem, by móc wziąć udział w turnieju - wystarczy sprzęt, uiszczone wpisowe i wymagany strój, który jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w zawodach.

Olsztyński turniej będzie ostatnią eliminacją superligowego turnieju Dowhill. Poza zwycięzcą w klasyfikacji zjazdu poznamy także tegorocznego zwycięzcę SUPERLIGI. Na zwycięzców czekają nagrody (ufundowane przez firmę Heyah): telefony komórkowe, iPody, całoroczne ubezpieczenia oraz ponad 6000 PLN w doładowaniach.

SUPERLIGA to cykl imprez poświęconych widowiskowemu kolarstwu grawitacyjnemu. Spotkania organizowane w całej Polsce łączą eliminacje Downhillu (DH), czyli zjazdu z góry na czas, oraz 4crossu (4X), gdzie czterech rowerzystów walczy podczas wspólnego przejazdu po specjalnym, ziemnym torze. Główną zasadą cyklu jest przygotowanie zawodów w taki sposób by każdy, bez względu na prezentowany poziom umiejętności, mógł wziąć w nich udział.

Cykl wyścigów organizowany jest przez przez Warmiński Klub Rowerowy "FAN" wraz z lokalnymi klubami i stowarzyszeniami. Tegoroczna edycja jest już drugą, a spore zainteresowanie zapowiada, że i w kolejnych latach amatorzy ekstremalnego kolarstwa będą mogli prezentować swoje umiejętności w cyklu SUPERLIGA.

Oficjalne zakończenie sezonu SUPERLIGA 2006 odbędzie się w Amfiteatrze na Starym Mieście w Olsztynie. Wieczorne spotkanie rozpocznie się o godzinie 16.00 koncertem zespołów Sandaless, Kuśka Brothers, Serengeti i Zaraza. O godzinie 19.30 poznamy nazwiska tegorocznych zwycięzców SUPERLIGI 2006 oraz konkursu skoków o tytuł „Księciunia Dirtu". Po wręczeniu nagród zapraszamy na koncert grupy KANGAROZ.


Harmonogram eliminacji SUPERLIGA 2006 - Downhill Wąwóz

do godz. 10:30 zapisy w Biurze Zawodów

godz. 8.00-12:00 oficjalny trening

godz. 12.00 zjazdy eliminacyjne

godz. 14.00 konkurs skoków o tytuł „Księciunia Dirtu"

godz. 14:30 finały

godz. 15.00 konkurs skoków na dropie

godz. 15:30 ogłoszenie wyników i dekoracja zwycięzców eliminacji w Olsztynie.

Harmonogram spotkania w Amfiteatrze

godz. 16.00 otwarcie imprezy: koncerty: Sandaless, Kuśka Brothers, Serengeti, Zaraza

godz. 19.30 ogłoszenie wyników SUPERLIGA 2006 i rozdanie nagród

godz. 20.30 - koncert KANGAROZ


Więcej informacji o turnieju SUPERLIGA 2006 na stronie internetowej http://www.superliga.pl/


Łukasz Maślanka
(lukasz.maslanka@dlastudenta.pl)

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama