Kolejna porażka młodego Śląska

2008-11-04

W poniedziałkowym meczu Młodej Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał u siebie z Łódzkim KS 1:2. Jedynego gola dla gospodarzy zdobył wracający po kontuzji Vuk Sotirović.

To szósta z rzędu porażka młodego WKS-u w rozgrywkach. Wrocławianie zagrali niezłe spotkanie, ale nie dali rady ambitnie grającym gościom. W pierwszej połowie ŁKS wykorzystał jedną sytuację - po faulu Kaczmarka rzut karny wykorzystał Kuklis.

W drugiej odsłonie, obie drużyny dążyły do strzelenia gola. Najpierw udało się to gościom, po celnym uderzeniu Dawida Jarki. Gospodarze tylko raz zdołali ŁKS-owi skutecznie odpowiedzieć. W 67. minucie po dośrodkowaniu Szydziaka, celną główką popisał się Sotirović.

Śląsk Wrocław ME - Łódzki Klub Sportowy ME 1:2 (0:1)
Sotirović (67.) - Kuklis (32.-k)., Jarka (53.)

Śląsk ME: W. Kaczmarek - Kaśnikowski (46. Frey), Parada, Milczarek, Bąk -Baranowski (46. Biliński), Małecki (72. Wilusz), Tymiński, Szydziak - Kaczmarek, Sotirović.

ŁKS ME: Pająk - Przybyszewski (46. Jarmuda), Kuklis, Rudziński (Bełdziński 77.), Mordzakowski - Bendkowski, Dyndalewicz (46. Potocki), Rosiak, Ostalczyk - Jarka (Świątek 88.), Bartosiewicz (71. Rubinkowski)

Żółte kartki: W. Kaczmarek, Sotirović, Bąk, Milczarek - Potocki, Rosiak, Rubinkowski