Koniec fazy zasadniczej

2006-03-07

18. kolejkę rozpoczął mecz Jastrzębskiego Wegla z AZS Politechniką Warszawską 3:0 (25:18, 25:22, 25:13). Siatkrze Jastrzebskiego Węgla odnieśli wygraną niewielkim wysiłkiem na swoim parkiecie, od początku narzucali swój styl gry. Swój talent pokazali Pliński i Kadziewicz. W przeciwnej drużynie na parkiecie brylował Rybak, jednak nie wystarczyło to, aby wygrać choć jednego seta.

Joker Piła – Mostostal Kędzierzyn Koźle 3:1 (25:21, 19:25, 26:24, 28:26)

Drużyna z Piły sprawiła miłą niespodziankę swoim kibicom i zdziwiła przeciwników. Zwycięstwo to jednak nie pomogło aby zakwalifikować się do tabelowej ósemki. Wcześniejsze porażki już dawno o tym przesadziły...

PZU AZS Olsztyn – PKE PE Sosnowiec 3:0 (25:20, 25:18, 25:18)

Mecz tych drużyn nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Olsztyn walczył z zespołem, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Skra Bełchatów – Gwardia Wocław 3:1 (20:25, 25:20, 25:16, 25:21)

Wrocławianie w pierwszym secie prowadzili zaciętą walkę, który zakończył się ich zwycięstwem. Bardzo szybko wysunęli się na kilkupunktowe prowadzenie za sprawą dobrej gry Romana Gulczyńskiego, który bez problemów przebijał się przez blok Skry. W dalszej fazie gry Wrocławianie zaczęli popełniać wiele błędów. Skra po raz kolejny udowodniła, że tytuł mistrza Polski nie jest przypadkowy.

AZS Częstochowa – Resovia Rzeszów 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 26:24)
Częstochowa dzięki zwycięstwu z Resovią obroniła druga pozycję w tabeli. Zawodnikiem meczu został Adrian Patucha, który przede wszystkim błyszczał w zagrywce.

We wcześniejszej 17. kolejce wyniki ukształtowały się następująco:

Gwardia Wrocław - VKS Joker Piła 3:2 (22:25, 22:25, 26:24, 25:20, 15:13)
PKE Polska Energia Sosnowiec - BOT Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 29:31, 21:25)
Resovia Rzeszów - PZU AZS Olsztyn 1:3 (25:20, 13:25, 22:25, 17:25)
AZS Politechnika Warszawa - AZS Częstochowa 2:3 (23:25, 25:22, 29:27, 22:25, 11:15)
Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle - Jastrzębski Węgiel 0:3 (28:30, 23:25, 16:25)

W piątek o 18.00 rozpocznie się druga część rozgrywek PLS – faza play – off.