Wybierz miasto
Sport Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Krajowa Liga Zapaśnicza: w Koloseum Piotrków Trybunalski mistrzem Polski

2017-02-16

W imponującej scenografii rzymskiego Koloseum AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski pokonał AZS AWF Warszawa 7:2. Na kolejkę przed końcem KLZ został drużynowym mistrzem Polski, po raz pierwszy w historii wyłonionym w lidze zawodowej. Pojedynek oglądał komplet publiczności.

Podsumowanie 9. kolejki KLZ

Po czterech walkach w meczu był remis i ani na trybunach, ani tym bardziej wśród zawodników AKS Wrestling Team Piotrków Trybunaklski nikt jeszcze nie świętował. Pamiętano, że akademicy są drużyną nieobliczalną – w rundzie rewanżowej odebrali już punkty faworytom z Raciborza i tylko o włos przegrali z Grunwaldem Poznań, innym zespołem z czołówki KLZ.

Jednak od stanu 2:2 wygrywali już tylko gospodarze i z każdą kolejną walką rosła euforia piotrkowian. Efektowne zwycięstwa odnieśli Marcin Majka, po spektakularnym rzucie do tyłu, i Arkadiusz Kułynycz. Przed czasem swoje pojedynki wygrali też Daria Osocka, Mateusz Filipczak i Radosław Grzybicki.

Punkty dla gości zdobyli Katarzyna Michalak i Przemysław Piątek. Najbardziej zacięta była walka numer 2, w której Mateusz Nejman (AKS) pokonał Wiktora Szmulaka (Warszawa) dzięki znakomitej akcji technicznej. Goście liczyli też na Annę Łukasiak, ale akademiczka przegrała z gwiazdą AKS, Roksaną Zasiną, w niecałe dwie minuty.
 
Pierwszego zawodowego mistrza Polski poznaliśmy w Koloseum

Spotkanie AKS Wrestling Team z AZS AWF Warszawa odbyło się, nietypowo, w Zgierzu, skąd pochodzi kilkoro zawodników piotrkowskiego zespołu. Organizatorzy przygotowali niezwykłe widowisko, utrzymane w imponującej scenerii rzymskiego Koloseum. Zawodnikom wychodzącym na matę asystowali gladiatorzy, a do rzymskich wzorów nawiązywała również oprawa artystyczna. Pojedynek oglądał komplet publiczności.  

Drużyna z Piotrkowa Trybunalskiego wygrała dotychczas wszystkie 9 pojednyków w KLZ
i już na kolejkę przed końcem rywalizacji została drużynowym mistrzem Polski – historycznym, ponieważ po raz pierwszy wyłonionym w lidze zawodowej.

Podczas meczu odbyła się zbiórka na leczenie 4-letniego Filipa, który choruje na chorobę Niemanna Picka typu C tzw. dziecięcego Alzheimera. Chłopiec jest synem byłej zapaśniczki Klaudii Malinowskiej (dawniej Mareckiej), m.in. srebrnej medalistki Mistrzostw Polski. KLZ wsparł w ten sposób Fundację You Can Help.

Pierwsza wygrana Wrocławia

W pierwszym z rozegranych dziś pojedynków KLZ zespół AZ Supra Brokers pokonał AKS Białogard 6:4. Było to pierwsze zwycięstwo wrocławian w rozgrywkach. Decydujące znaczenie miały walki jokerów, czyli zawodników, których zwycięstwo liczy się za dwa punkty. Natalia Strzałka (Wrocław) przed czasem wygrała z Pauliną Kontną (AKS). Z kolei Krzysztof Niklas, joker Białogardu, walczył dzielnie, ale minimalnie przegrał z Erwinem Imbierskim (Wrocław). Na wyniku meczu zaważył również fakt, że goście w ogóle nie wystawili dwóch zapaśniczek.

Grunwald bliżej srebra

W Poznaniu trzeci w tabeli Grunwald pokonał wicelidera Unię Racibórz 6:4. Po sześciu walkach goście, którzy skutecznie wykorzystali jokera, prowadzili 4:3. Jednak w ostatnich trzech pojedynkach zdecyowanie tryumfowali poznaniacy, wszyscy przed czasem. Najmocniejszym atutem Grunwaldu były kobiety, z brązową medalistką z Rio Moniką Michalik na czele.

Po tym zwycięstwie Grunwald zbliżył się do Unii w tabeli na jeden punkt. Biorąc pod uwagę, że zespół z Raciborza za tydzień czeka bardzo trudny pojedynek z nowym mistrzem Polski, poznaniacy mają sporą szansę na zdobycie wicemistrzostwa.

W tabeli KLZ prowadzi AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski z kompletem zwycięstw (27 pkt). Wiceliderem jest Unia Racibórz (19 pkt), a kolejne miejsca zajmują Grunwald Poznań (18 pkt), AKS Bialogard  (9 pkt), AZS AWF Warszawa (4 pkt) oraz AZ Supra Brokers Wrocław (3 pkt).

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

video
FB dlaMaturzysty.pl reklama