Krok mniej do Pekinu

2008-01-16

Polskie siatkarki udanie rozpoczęły walkę o wyjazd na IO do Pekinu. W swoim pierwszy meczu turnieju w Halle pokonały Holandię 3:1 (25:17, 30:28, 16:25, 25:20).

Już początkowa odsłona była bardzo udana dla "biało-czerwonych". Najpierw walka z Holenderkami szła punkt za punkt, jednak w pewnym momencie Polki odskoczyły i już nie dały się dogonić. Największa w tym zasługa Barańskiej i Skowrońskiej-Dolaty, które dzieliły i rządziły przy siatce.

Drugi set był dużo trudniejszy. Nasze rywalki bardzo się zmobilizowały, czego efektem bój o każde "oczko" w cały secie. Podopieczne trenera Bonitty nie dały się jednak zaskoczyć, wykazując większą odporność psychiczną i zwyciężając na przewagi. Decydujący o sukcesie punkt zdobyła niezawodna Małgorzata Glinka. Było już 2:0.

Przy dobrej grze i prowadzeniu wkradło się niestety rozprężenie. Czujne Holenderki wykorzystały to i w trzeciej odsłonie prowadziły 5:2. Potem wprawdzie "biało-czerwone" dogoniły wynik, ale ostatnie słowo należało do "Oranjes". Najpierw prowadzenie 16:11 przy drugiej przerwie technicznej, a potem miażdżący w całym secie triumf 25:16. Zaczęło robić się ciekawie.

Ostatni, jak się potem okazało, set to popis Anny Barańskiej. Jej znakomite serwy zupełnie zaskoczyły Holenderki, wskutek czego nasze zdobyły trzy "oczka" z rzędu. Potem gra się wyrównała, ale tylko na chwilę. Koncówka odsłony należała zdecydowanie do zawodniczek Bonitty, które pewnie zwyciężyły w partii i w całym meczu. Brawo!

Polska - Holandia 3:1 (25:17, 30:28, 16:25, 25:20)