LSK: Pierwsze mecze finałowe za nami

2006-05-08

Po dwóch finałowych meczach rywalizacja o złoty medal Polskiej Ligi Siatkówki nabiera rumieńców. Siatkarki Nafty pokonały w drugim pojedynku Muszyniankę- Fakro Muszyna doprowadzając stan rywalizacji play- off na 1:1 i teraz dwa kolejne spotkania rozegrane zostaną w Muszynie. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Gorąco zabrzmiały słowa Andrzeja Niemczyka: "Przewiduję, że w Muszynie oba zespoły podzielą się zwycięstwami i wrócą na piąty mecz do Piły"

Nafta-Gaz Piła - Muszynianka Muszyna 2:3 (25:22, 25:22, 22:25, 19:25, 10:15) - sobota

Zarówno Muszynianka jak i Piła do pierwszego finałowego starcia przystąpiły stremowane. W pierwszej odsłonie Nafta popełniała mniej błędów od przeciwniczek i wysunęła się na kilkupunktowe prowadzenie. Pilanki, po atakach  Kosmatki i Dziękiewicz zwiększyły znacznie przewagę  20:15. Siatkarki Muszynianki nie dawały za wygraną walczyły o punkty i udało im się dogonić przeciwniczki ze stratą tylko jednego punktu. Potem jednak szczelny blok Nafty rozwiał nadzieję zawodniczkom z Muszyny na wygranie seta. W drugiej odsłonie częściej na prowadzeniu były przyjezdne, ale od stanu 15:19 Nafta znów fenomenalnie zaczęła grać blokiem. Na tablicy szybko pojawił się remis 19:19, a przy stanie 23:22 dwie decydujące piłki skończyła Tina Lipicer. Według pilskich kibiców trzeci set miał być tylko formalnością, lecz już początek tej partii pokazał, że Muszynianka tak łatwo się nie podda i trzy następne sety padły jej łupem. W ekipie Muszynianki dobrze piłki rozdzielała rozgrywająca Ewa Cabajewska, a Rosner i Mirek bez problemów kończyły je na pojedynczym bloku. Przed piątym setem Andrzej Niemczyk, powiedział, że na zwycięstwo zasługują oba zespoły. Niestety, siatkówka to sport, w którym nie ma remisów - któraś z drużyn musi przegrać...

Nafta Gaz Piła - Muszynianka-Fakro Muszyna 3:1 (25:22, 17:25, 25:13, 25:14) - niedziela

Nafta-Gaz Piła wygrała 3:1 z drużyną Muszynianki-Fakro Muszyna w drugim meczu finałowym LSK, pokazując w dwóch ostatnich setach siatkówkę na wspaniałym poziomie. Pierwsze dwa sety opierały się na dużej ilości akcji sytuacyjnych. Pierwszy to koncertowa gra Nafty. Pilanki niezwykle skoncentrowane przystąpiły do meczu, czego nie można powiedzieć o ich rywalkach. Trudne serwisy Izabeli Bełcik i Beaty Strządały, bardzo dobra gra w ataku całego zespołu sprawiła, że przewaga podopiecznych Jerzego Matlaka wynosiła już 10 punktów (16:6) Dopiero w końcówce odsłony Muszynianka zaczęła walczyć i zdobywać punkty kończąc ją jednak porażką 25:22. W drugim secie Muszynianka wyszła szybko na prowadzanie  8:2. Natalia Bamber i Anna Szydełko atakując doskonale wykorzystywały słabości Nafty. Set wygrały siatkarki Muszynianki. Nafta szybko otrząsnęła się po niepowodzeniu i dzięki motywacji trenera trzecią partie rozegrała bez zastrzeżeń. Ataki Kosmatki i Bednarek doprowadziły do przewagi 20:10 i zwycięstwa seta 25:13. Efektownym zakończeniem czwartego i ostatniego seta była podwójna krótka i dwa asy serwisowe w wykonaniu Agnieszki Komstaki, oraz atak ze skrzydła Eleonory Dziękiewicz, który zakończył set wygraną Piły 25:14.

Składy zespołów

Nafta Gaz: Bełcik, Dziękiewicz, Bednarek, Kosmatka, Strządała, Lipicer, Zenik (libero) oraz Wysocka, Chojnacka, Manikowska.

Muszynianka: Cabajewska, Mieszała, Pykosz, Mirek, Rosner, Bamber, Banecka (libero), Szydełko, Sieradzan, Soja.

o 3 miejsce (rywalizacja do trzech zwycięstw)

Grześki Kalisz - Centrostal Bydgoszcz 3:0 ( 25:16, 25:23, 25:23 )
Grześki Kalisz - Centrostal Bydgoszcz 3:0  ( 26:24, 25:21, 26:24 )

o miejsce 5 (rywalizacja do dwóch zwycięstw)
Stal Bielsko-Biała - Gwardia Wrocław 3:2 (28:30, 25:16, 25:18, 22:25, 15:4)