LŚ: nasi znów nie podbili Ameryki

2008-07-25

Czwartkowego spotkania Polaków z ekipą USA nie można zaliczyć do udanych. Zapowiadany przez polskich siatkarzy rewanż skończył się wygraną Amerykanów 3:2 (25:18, 23:25, 27:25, 18:25, 16:14).

Wynik ten nie zabiera biało-czerwonym szansy na występ w półfinale, ale zdecydowanie utrudnia ich pozycję. Z takiego obrotu sprawy cieszą się natomiast Amerykanie, którzy wczoraj ulegli zespołowi Serbii 0:3. W przypadku dzisiejszej przegranej ekipa USA musiałaby się pożegnać z myślą o osiągnięciu najwyższych wyników w tegorocznej Lidze Światowej. Na szczęście drużyna zza oceanu nie musi sprawdzać takiej ewentualności, gdyż dzisiejszy tryumf umożliwia im dalszą grę w Final Six.

Inauguracyjny mecz polskiej reprezentacji można określić mianem emocjonującego, wręcz dramatycznego. Pierwszy set to zdecydowane prowadzenie Amerykanów, którzy ostatecznie zakończyli go z wynikiem 25:18. Tak wysokie prowadzenie drużyny USA nie było przypadkowe, ponieważ w ekipie Polaków szwankowały wszystkie elementy - począwszy od bloku, poprzez atak, odbiór, a skończywszy na serwisie.

W drugim secie biało-czerwoni ponieśli ogromną stratę. Po jednej z akcji Łukasz Kadziewicz doznał urazu kręgosłupa i został zastąpiony przez Marcina Możdżonka.

Dla wyrównania trzeci set należał do Amerykanów, natomiast czwarty do Polaków. Koniec czwartej partii to popisowy występ Wiki i Możdżonka.

Tie-break to dramatyczna wymiana punkt za punkt, którą ostatecznie zwyciężyli Amerykanie. Biało-czerwoni nie przyjęli zagrywki Williama Priddy'ego i to rywale cieszyli się z wygranego seta i meczu.

Zawodnikami polskiej reprezentacji szczególnie zasługującymi na uwagę byli punktujący Mariusz Wlazły oraz doskonale spisujący się na boisku Marcin Wika.

W piątek Polacy rozegrają spotkanie z Serbami. Tylko zwycięstwo daje biało-czerwonym szansę na awans.

USA - Polska 3:2 (25:18, 23:25, 27:25, 18:25, 16:14)