Lech poległ pod Wiedniem

2008-09-19

W pierwszym meczu I rundy Pucharu UEFA Lech Poznań przegrał z Austrią Wiedeń 1:2. Poznaniacy nie potwierdzili formy z ostatniej ligowej potyczki przeciwko krakowskiej Wiśle.

Pierwsza połowa bardzo nudna. Kolejorz miał od początku zaatakować i potwierdzić swoją siłę ofensywną, ale nic z tego nie wyszło. Dobrze zorganizowana obrona gości skutecznie radziła sobie z Polakami. Efektem tego był bezbramkowy remis do przerwy.

W drugiej odsłonie lepiej spisali się gospodarze. Rozpoczęli z dużym zapałem i co rusz stwarzali coraz groźniejsze akcje pod bramką Kotorowskiego. W 64. minucie udało im się otworzyć wynik. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobył Franz Schiemer. Odpowiedź Lecha była zaskakująco szybka - minutę później wyrównał Hernan Rengifo.

W 71. minucie serca polskich kibiców zamarły, gdy sędzia podyktował rzut karny za faul Tanevskiego na Schiemerze. Do piłki podszedł Rubin Okotie, ale trafił w poprzeczkę. Niewykorzystana sytuacja zemściła się... ale na gościach. Kilka chwil później drugą swoją bramkę zdobył Schiemer.

Więcej bramek we Wiedniu nie padło. Mimo porażki Lech jest przed rewanżem w dobrej sytuacji. Poznaniakom wystarczy bowiem skromne 1:0, aby cieszyć się z awansu do fazy grupowej.

Austria Wiedeń - Lech Poznań 2:1 (0:0)
1:0 Schiemer 64. min
1:1 Rengifo 66. min
2:1 Schiemer 76. min

Żółta kartki: Krammer, Blanchard, Bazina, Bąk, Acimović (Austria) oraz Tanevski, Lewandowski, Bosacki (Lech)