Liga Światowa: Bułgaria - Polska 1:3

2007-06-23

Polska pokonała Bułgarię 3:1 w meczu na szczycie grupy D Ligi Światowej. Polscy siatkarze idą przez rozgrywki jak burza. Nie przegrali jeszcze żadnego spotkania!

Poprzednio Polacy zmierzyli się z Bułgarami w półfinale Mistrzostw Świata jesienią ubiegłego roku. Wtedy górą byli biało-czerwoni. Teraz Bułgarzy mieli okazję, by zrewanżować się za tamtą porażkę. Z ich planów nic jednak nie wyszło. Byli lepsi jedynie w pierwszym secie. W pozostałych partiach meczu, Polacy przeważali. Trzeba jednak przyznać naszym bałkańskim rywalom, że w dwóch ostatnich setach walczyli dzielnie i gdyby robili mniej błędów, to oni mogli schodzić z parkietu zadowoleni z wygranej.

Przed potyczką, Polacy i Bułgarzy mieli taki sam dorobek punktowy i wspólnie prowadzili w grupie D. Teraz nasi siatkarze objęli samodzielne prowadzenie. Polska jest obok Brazylii jedynym zespołem, który w fazie grupowej Ligi Światowej nie poniósł porażki. Polacy, podobnie jak "Canarinhos" i Bułgaria - są już pewni miejsca w finale LŚ, który zostanie rozegrany w Katowicach.
Kolejny mecz Bułgaria-Polska odbędzie się w niedzielę.

Bułgaria - Polska 1:3 (25:21, 19:25, 23:25, 23:25)

Polska: Pliński 8, Gruszka 5, Wlazły 21, Zagumny 6, Winiarski 11, Grzyb 14, Gacek (libero) oraz Kurek, Świderski 4, Żygadło.

Bułgaria: Cwetanow 10, Żekow 1, N. Nikołow 2, Ananiew 13, W. Nikołow 11, Aleksiew 6, Salparow (libero) oraz Konstantinow 3, Gajdarski 8, Stojkow 4, Jordanow 7, Zarew 1.